UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Вінниці обговорювали, скільки районів має залишитись після реформи

Експерти переконані, що основне завдання реформи – організувати на місцях ефективне надання послуг, саме це і має лягти в основу адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня

У Вінниці обговорювали, скільки районів…

Сьогодні, 5 листопада, відбувся круглий стіл в рамках проєкту "Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посланням на преслужбу Вінницької ОДА.

У обговоренні взяли участь представники Центру розвитку місцевого самоврядування, голови районних рад та ОТГ Вінниччини, представники Асоціації органів місцевого самоврядування, депутати обласної Ради, експерти- керівники проєкту.

Під час круглого столу обговорювались моделі поділу Вінниччини на 3, 4 чи 6 округів (повітів): модель Мінрегіону; модель за  відповідністю межам госпітальних округів та експертна модель (автор  І.Коліушко), а також різні варіанти їх меж, центрів та складу. Організатори зібрання, за результатами проведених зустрічей в різних регіонах країни, мають намір надати Уряду обґрунтовану пропозицію нового районного (повітового) поділу всіх областей України. 

Також експерти доводили, що укрупнення районів — потреба, яка виникла через динамічний процес формування об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Адже зараз повноваження та функції в межах одного й того ж району дублюють різні інституції влади. Як результат — неефективно витрачаються кошти державного (РДА) та відповідних місцевих (районних) бюджетів на утримання управлінського апарату.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"