ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Вінниці на Європейській площі простонеба влаштували кінопоказ Параджанова

Реставрованою стрічкою Параджанова у Вінниці відкрили Міжнародний фестиваль оповідання "Intermezzo"
Depo.
22 травня 2015 08:55
ФОТО: depo.ua
У Вінниці на Європейській площі простонеба влаштували кінопоказ Параджанова
У Вінниці на Європейській площі простонеба влаштували кінопоказ Параджанова

Як повідомляє Вінниця.depo.ua, вчора, 21 травня, стартував Міжнародний фестиваль "Intermezzo" присвячений постаті видатного вінничанина Михайла Коцюбинського та 150-й річниці від дня його народження.

Фестиваль розпочався показом найвідомішої екранізації письменника "Тіні забутих предків". Для показу кінострічки Національний Центр Олександра Довженка надав відреставровану копію "Тіней забутих предків" та незакінчений фільм Параджанова "Київські фрески". 

Кінотеатр під відкритим небом влаштували учора для вінничан. В центрі міста на Європейській площі встановили кіноекран та крісла. Дехто з вінничан приносив пледи та зручно влаштовувався на газонах.

У Вінниці на Європейській площі простонеба влаштували кінопоказ Параджанова - фото 1

У Вінниці на Європейській площі простонеба влаштували кінопоказ Параджанова - фото 2

Фільм "Тіні забутих предків" Параджанов присвятив сторіччю з дня народження Коцюбинського. А сам задум фільму по одній із версій виник з листа на студію Довженка доньки Михайла Коцюбинського Ірини.

Після виходу на екрани "Тіні забутих предків" стали сенсацією. Фільм отримав ряд відзнак на міжнародних кінофестивалях, а його прем'єра в Києві в кінотеатрі "Україна" перетворилася на акцію протесту "шістдесятників" проти арештів інтелігенції.

Від задуму наступного фільму Параджанова "Київських фресок" залишилися лише кіно-проби. Побачивши їх, керівництво студії поспішило закрити фільм. Однак навіть в незакінченому вигляді "Київські фрески" стали однією з вершин українського авангардного кіно.

"Тіні забутих предків" та "Київські фрески" стали останніми роботами Параджанова в Україні перед його кількарічним відбуттям до Вірменії та подальшим тюремним ув'язненням.