У Вінниці на будмайданчику шукатимуть останки загиблих вояків

Для фахового виконання роботи залучать спеціалізовану меморіально-пошукову організацію і спеціалістів Центру історії Вінниці

У Вінниці на будмайданчику шукатимуть ос…

Сьогодні, 21 травня, виконком Вінницької міської ради ухвалив рішення, яке зобов’язує організацію, що здійснює будівництво по  вул. Стрілецькій,23, провести шурфування ґрунту і, в разі необхідності, виконати пошуково-ексгумаційні роботи.

Йдеться про земельну ділянку, яка належить Міністерству оборони України. Там розпочалось будівництво багатоповерхового житлового будинку. За словами власника землі воно відбувається на місці господарських будівель колишнього військового шпиталю.

Але на думку істориків, майбутні інженерні комунікації можуть пролягти через земельну ділянку ймовірних місць поховання вояків Галицької Армії 1919-1920 років. Тому виконком міської ради вважає за необхідне на таких територіях провести обстеження території. Для фахового виконання цієї роботи залучать спеціалізовану меморіально-пошукову організацію і спеціалістів Центру історії Вінниці.  

Нагадаємо, в центрі Вінниці реконструктори та актори відтворили бій, який отримав назву "Чотирикутник смерті". Українська Народна Республіка опинилась в оточенні білогвардійських, більшовицьких та польських військ. Четвертою "воюючою" стороною умовно називають епідемію тифу, від якої гинуло українське військо.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"