UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У вінницькому музеї експонується обладнання стародавніх ювелірів

За допомогою форми для відливання пальчастих фібул виготовляли металеві застібки-прикраси

У вінницькому музеї експонується обладна…

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї показали першу в Європі форму для відливання пальчастих фібул. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вежу".

Повідомляється, що експонат знайшли біла ювелірної майстерні VI ст. біля села Бернашівка Могилів-Подільського району, яку відкрили у 1990 році.

"Вперше у європейській археології вдалося зафіксувати спеціальне приміщення майстерні-напівземлянки середини І тисячоліття н. е., в якій під руїнами глиняної обмазки стін (приміщення загинуло в пожежі) "in situ" знаходилися 64 кам’яні ливарні форми ювеліра, виготовлені з місцевого дністровського мергелю", – йдеться в повідомленні.

Разом із ливарними формами біля печі-кам’янки було знайдено керамічний тигель-ллячку – посудину для нагрівання металу, а з-поміж кам’яних ливарних форм – першу в Європі форму для відливання пальчастих фібул.

Всі ці предмети можна побачити в експозиційному залі №6 Вінницького обласного краєзнавчого музею, разом із реконструкціями прикрас, виготовлених відповідно до знайдених форм. Музей працює у звичайному режимі з дотриманням усіх протиепідеміологічних та санітарних норм, за адресою: вулиця Соборна, 19.

Довідка: Фібула (лат. fibula — "скобка") — металева застібка, яка одночасно виконувала роль прикраси. Ці прикраси ввійшли в європейську моду в середині І тис. н. е.

Нагадаємо, що у вінницькому краєзнавчому музеї експонується вітраж "Стара Вінниця"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"