У Вінниці експонується унікальний рушник, вишитий жінками в сталінських таборах

Зберігала рушник вінничанка Катерина Микульська-Славинська, яка відбувала покарання у мордовських таборах як дружина і донька "ворогів народу"

У Вінниці експонується унікальний рушник…

У Вінницькому обласному краєзнавчому музею діє виставка одного експоната – рушника, вишитого жінками-в’язнями сталінських таборів. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-сторінку музею.

Рушник вишитий багатьма майстринями, яких доля звела в застінках.

"Старенький благенький кухонний рушничок, на якому залишили свої візерунки репресовані співвітчизниці, перебуваючи на "виселках". На полотні понад 200 зразків орнаментів, вишитих різною технікою, більше 200 жіночих трагічних доль. Край рушника обв’язаний гачком також різними зразками. Цей унікальний предмет не має ціни і свідчить нам про те людське, що не здатна знищити жодна система: про свободу у серцях, про силу волі, про тріумф людини над тоталітаризмом", – йдеться у повідомленні на сторінці музею.

Зберігала рушник вінничанка Катерина Микульська-Славинська, яка відбувала покарання у мордовських таборах як дружина і донька "ворогів народу" – Івана Микульського та Антона Славинського (їх розстріляли). Наприкінці 90-х років минулого століття жінка передала рушник своїй приятельці Зінаїді Завальнюк, а та в 2019 році подарувала його журналістці Ганні Секрет під час презентації виставки рушників у обласному центрі народної творчості. Цього року журналістка передала рушник до фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Центральний експонат виставки – рушник, але є в експозиції й архівні матеріали репресованої родини Микульських-Славинських з фондів Державного архіву Вінницької області й Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Виставка триватиме до 30 грудня.

Нагадаємо, у Вінниці в музеї зберігається зерно з голодного 1932 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme