У Вінниці ченці обіцяють відкрити таємниці капуцинського монастиря

Капуцини планують влаштувати для вінничан та гостей міста історичний екскурс у минуле, зокрема - екскурсії до монастиря та частини збереженого підземного ходу
Depo.
7 липня 2016 10:58
ФОТО: depo.ua
У Вінниці ченці обіцяють відкрити таємниці капуцинського монастиря
У Вінниці ченці обіцяють відкрити таємниці капуцинського монастиря

До річниці прибуття перших капуцинів у Вінницю, монахи готують видання книги, яка базуватиметься на літописах з власних архівів, а також екскурсію монастирем та підземними ходами. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "День".

В монастирі кажуть, що книга розповідатиме не лише про життя капуцинів, а й про історію міста Вінниці та Поділля загалом, мовляв, брати-капуцини скрупульозно описували все, що відбувалося упродовж минулих століть.

"Маємо дані від 1745 року до середини 19 століття. Безпосередньо 21 вересня о 16:00 (це точний час, коли до Вінниці прибули перші ченці-капуцини) плануємо освятити пам'ятну табличку з написом про цю подію", - повідомив настоятель парафії Пресвятої Діви Марії у Вінниці отець Костянтин Морозов.

За його словами, капуцинський монастир є однією з архітектурних перлин Вінниччини, адже побудований в тосканському стилі понад два століття тому і зберігає чимало таємниць.

"З нагоди свята ми піднімемо завісу таємничості. Для вінничан та гостей влаштуємо екскурсії монастирем та храмом, які представляють єдиний комплекс. Дозволимо навіть відвідати частину підземного ходу, яка вважається безпечною і збереглася в належному стані попри роки", - каже Морозов.

Довідково: 270 років тому до Вінниці прибули перші ченці-капуцини. Запросив їх вінницький староста Людвік Калиновський, який вирішив віддати виграні у суді гроші на благу справу – будівництво монастиря Менших Братів Капуцинів.

14 вересня 1745 року делегат єпископа Луцького о. Адам Павловський заклав наріжний камінь і освятив хрест на місті будівництва майбутнього монастиря. А 21 вересня 1746 року до міста приїхали ченці. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця