У Вінницькій ОДА розповіли, як громадам правильно переходити до ПЦУ

Сьогодні набуває чинності закон України №4128-д

У Вінницькій ОДА розповіли, як громадам…

Відсьогодні, 31 січня, за перехід до Української помісної православної церкви мають проголосувати дві третини учасників загальних зборів членів релігійної громади. Про це під час прес-конференції повідомив керівник Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький, передає Depo.Вінниця

Із 775 повнолітніх мешканців села Пеньківка Літинського району Вінниччини 600 вірян православної спільноти виступили до приєднання до Православної церкви України. На загальні збори релігійної громади прийшли три сотні парафіян, які й прийняли рішення, затверджене протоколом. Водночас своє рішення залишитися прихожанами промосковської Української Православної церкви прийняла інша група мешканців села. Під ним свої підписи поставили 24 вірянина.

Це - лише один із прикладів того, як на Вінниччині відбувається перехід до Православної церкви України. І якщо після 15 грудня відповідне рішення приймалося простою більшістю голосів, то починаючи з 31 січня його має затвердити не менше двох третин учасників загальних зборів релігійної громади. Такою є вимога Закону України №4128-д, який цього дня набув чинності. Цим же законом обласним держадміністраціям передано функцію щодо реєстрації включення відомостей про юридичну особу – релігійну організацію до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

"У випадку надходження до відділу у справах національностей та релігій Вінницької ОДА звернення щодо проведення загальних зборів та зміни підлеглості релігійної організації облдержадміністрація на своєму офіційному сайті в окремому банері вносить її в перелік релігійних організацій, які прийняли таке рішення. І це є сигналом для всіх держреєстраторів та нотаріальних контор щодо невчинення будь-яких дій щодо цієї релігійної організації", - повідомив Ігор Салецький. За його словами, у перелік на сайті ОДА будуть внесені і ті громади, які прийняли рішення про перехід до набуття чинності законом.

Таких на сьогодні нараховується близько 30. Ще приблизно стільки ж повідомили про намір змінити підлеглість. Загалом же на території області знаходиться 1044 парафії колишньої промосковської Української православної церкви.

"Здебільшого перехід ініціюють члени релігійної громади, і цей маховик набирає обертів, - наголосив чиновник. - У жодному статуті релігійної громади не зазначено, що виключне право розглядати питання щодо зміни підлеглості релігійних організацій мають парафіяльні ради чи парафіяльні збори. Це питання вирішують загальні збори, в яких беруть участь усі члени релігійної громади. І скликати ці збори може будь-який член релігійної громади".

Втім, офіційно питання того, хто може вважатися членом релігійної громади, не врегульоване. Тож достеменно визначити кількість її членів наразі не є можливим. За словами Ігоря Салецького, "тут тільки один священик може сказати".

На запитання, чи не виникнуть проблеми юридичного характеру у громад, які приєдналися до Православної церкви України до 31 січня, чиновник відповів, що у разі надходження відповідних звернень кожен випадок буде розглядатися індивідуально.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme