UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Вінниці взялися за створення ретро-макету залізничого вокзалу (ФОТО)

Створюватиме макет команда музею моделей транспорту під керівництвом Олександра Вдовиченка

У Вінниці взялися за створення ретро-мак…

Вінницький міський голова Сергій Моргунов анонсував створення інтерактивного макету вінницького залізничного вокзалу періоду 50-70 рр XX ст. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вежу".

За створення макету взялася команда музею моделей транспорту під керівництвом Олександра Вдовиченка. До інсталяції мають увійти будівля залізничного вокзалу та прилеглих територій: Привокзальної площі, агрегатного заводу та будівлі суду (нині демонтованої), а також рухомі моделі транспорту – потяги та трамваї. Співвідношення макету до реальних будівель складатиме 1:87.

Загальна площа макету складе близько 25 кв. м.

Як розповів один з розробників проекту Ігор Панасюк, період 50-70-х років був обраний з кількох причин. По-перше, будівлі того часу були доволі цікавими, з власними історіями. По друге тоді ще можна було застати одночасно і дизельні потяги, і паротяги. Ще однією цікавинкою того періоду був і трамвай, який їхав з вулиці Соборної і розвертався на Привокзальній площі.

Нині в музеї моделей транспорту як частину майбутнього макету можна побачити будівлю залізничного вокзалу і моделі деяких потягів.

За словами розробників, першим і одночасно одним з найскладніших етапів є збір інформації. Цей етап триває, адже розробники намагаються створити макет історично достовірним. Інформацію збирають в жителів Вінниці, через мережу інтернет, зокрема Facebook, з фільмів, які в той час знімали у Вінниці ("Стежки-дорожки",(1963); "Пригоди Толі Клюквіна"(1964)). Надає значну допомогу команді музею на цьому етапі також "Центр історії Вінниці" та адміністрація залізничного вокзалу. Попри це команда не відмовиться від допомоги пересічних вінничан на цьому етапі: інформацію можна надсилати на фейсбук-сторінку музею.

Наступним етапом є створення креслень та цифрових 3D-моделей об'єктів на основі зібраної інформації. 3D-моделі створюються в Києві і на їх основі вирізаються деталі майбутніх будівель.

Складають деталі у повноцінні будівлі та надають їм історичних рис вже у Вінницькому музеї моделей транспорту. Проте Олександр Вдовиченко наголошує, що макети – це лише частина проекту.

"Для нас доволі важливі не лише макети будівель. Важливі історії вінничан, які жили, працювали в той час…"

За словами Олександра Вдовиченка, на цьому плани не закінчуються і, якщо вінничанам сподобається готовий проект, планується розширити історичний макет (до вулиці Соборної). В такому разі експозиція займатиме близько 200 м кв.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme