У Вінниці відкрили меморіальну дошку єврею - соратнику Петлюри

Щирий послідовник ідеї незалежної України Семен Якерсон народився і виріс у Вінниці в єврейській родині

Сьогодні, 6 грудня, на фасаді Вінницького торговельно-економічного інституту відкрили меморіальну таблицю сотнику Армії УНР Семену Якерсону. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Семен Якерсон був соратником і сподвижником Симона Петлюри, бойовим офіцером, який пройшов горнило фактично усіх фронтів Української Революції. Він стояв біля витоків формування української армії, в перших рядах відстоював державність та незалежність України в часи Української Революції 1917-1921 рр., коли наш народ отримав шанс втілити національну ідею у життя. Саме тоді закладалися основи українського війська. Під час Холокосту Семена Якерсона знищили нацисти в гетто у Празі.

"Символічно, що сьогодні, у День Збройних Сил України, ми відкриваємо дошку саме тій людині, яка сто років тому, будучи соратником Симона Петлюри, брала досить активну участь у формуванні українського війська і боронила українську державу під час визвольних змагань початку ХХ ст. І сьогодні, і тоді люди різних національностей захищали незалежність і територіальну цілісність нашої держави. Це там, на сході України, намагаються внести розбрат у національну єдність українського народу", - сказав під час відкриття меморіальної таблиці міський голова Сергій Моргунов.

За його словами, є ще багато не відомих широкому загалу історичних постатей, які доклали багато зусиль у становлення України.

"Історики мають заповнити усі ті "білі плями" в історії України, які сьогодні ми маємо, і показати силу нашого українського народу", - сказав мер.

Виготовляли меморіальну таблицю у творчій майстерні "Оврах". "Дошка представлена у вигляді рельєфа з бронзи. З архіву були надані нам фотографії, за якими робилася ліпка, все узгоджували з істориками. Мали проблеми з перекладом на їдиш, але ми з цим справилися", - розповів один із скульпторів творчої майстерні Роман Оврах.

Для довідки: ​Семен Якерсон походив з єврейської міщанської родини Вінниці, юдей за віросповіданням. Закінчив Одеське артилерійське училище, вийшов прапорщиком до Одеської гайдамацької бригади військ Центральної Ради. З 17 листопада 1918 служив у 1-му дієвому полку ім. В. Винниченка Дієвої армії УНР. 23 січня 1919 р. був поранений у бою під Дубровицею. Після лікування повернувся до свого полку, з рештками якого 24 травня 1919 р. влився до 8-го Чорноморського полку 3-ї (пізніше — Залізної) дивізії Дієвої армії УНР. 18 липня 1919 був поранений у бою під м. Комаргород. Після одужання з 24 вересня 1919 р. служив у Корпусі кордонної охорони УНР. Під час спільного українсько-польського наступу на Київ, 1920 року, воював у 6-му запасному гарматному курені та гарматному курені 1-ї Кулементної дивізії Армії УНР.

У 1920-х рр. жив в еміграції у Польщі. У 1927 р. закінчив гідротехнічний відділ Української господарської академії в Подєбрадах, потому працював інженером у Празі. Був знищений нацистами у Празькому гетто під час Другої світової війни в 1944 році.

Нагадаємо, у Вінниці невідомі познущалися над єврейською школою (ФОТО).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця