У Вінниці відкрилася виставка давніх рушників і скатертин (ФОТО)

Свою колекцію в центрі народної творчості виставила родина Косаківських

У світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відкрилася виставка колекції родини Косаківських "На перехресті скатерок та рушників". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-сторінку центру.

"Витоки народних традицій ткання рушників та скатерок губляться в далекій давнині і з цієї причини мають важливе значення в нашій загальній суспільній культурі. Як правило, ткані рушники і скатерки мають орнаментне заповнення по всій площині тканини і тому представляють науковий інтерес для дослідників, адже орнаментика є важливим інформативним джерелом, що таїть в собі давні духовні і світоглядні знання її першотворів, тобто наших пращурів", - йдеться у повідомленні на сторінці центру.

Народне ткацтво рушників і скатерок на теренах Вінниччини надзвичайно багате і розмаїте.

"У допромислову епоху домашній ткацький промисел був поширений повсюдно, і тому до нашого часу збереглася велика кількість автентичних пам'яток, як у приватній власності, так і в музейних колекціях, що дає чудову можливість для вичерпного обстеження і наукового дослідження цієї галузі народної художньої творчості", - йдеться длі у повідомленні.

Родина Косаківський збирає колекцію давно. Віктор Косаківський - етнолог, археолог, фольклорист, музеєзнавець, майстер народної творчості, педагог, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та культури України факультету історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, дійсний член Центру дослідження історії Поділля, член Національної спілки краєзнавців України, член науково-технічної ради Національного природного парку "Кармелюкове Поділля". Автор 245 наукових праць. На матеріалах, зібраних в смт Чечельник захистив дисертацію на тему "Етнокультурна характеристика населення містечка Чечельник в історичному розвитку ХІХ – початку ХХІ століття". Учасник понад 100 міжнародних, всеукраїнських, регіональних та університетських наукових конференцій. Автор 12 мистецько-етнографічних виставок.

Наталя Шпак-Косаківська - заслужений майстер народної творчості України, етнограф, майстриня традиційної вишивки, має кваліфікаційний четвертий розряд ткалі. Автор понад 20 наукових праць (народна символіка, етнографія, народне мистецтво). Учасниця багатьох всеукраїнських та регіональних наукових конференцій. Автор мистецько-етнографічних виставок. Нині навчає дітей мистецтва традиційної вишивки у Вінницькій обласній станції юних натуралістів.

Нагадаємо, вінничани долучилися до фільму спадок нації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Мітки: #виставка