У Вінниці ультрас мало не зірвали матч "Ниви-В" з хмельницьким "Поділлям"

"Подільське дербі" завершилось беззаперечною перемогою вінничан

У Вінниці ультрас мало не зірвали матч "…

Вчора, 24 вересня, вінницька "Нива-В" вдома приймала "Поділля" із сусіднього Хмельницького. "Подільське дербі", в якому вінничани мали беззаперечну перевагу, мало не обернулось зривом матчу через поведінку ультрас. Як це було - у репортажі кореспондента Depo.Вінниця.

У поточному сезоні "Нива-В" уже втретє зустрічалась з "Поділлям": спочатку у першому попередньому етапі Кубку України вінничани на виїзді перемогли 3:1, а згодом вже у рамках чемпіонату у Вінниці було зафіксовано нічию 0:0.

Підтримати "Поділля" у Вінницю приїхав скромний десант хмельницьких фанів, які намагались підтримувати свою команду, що у очному поєдинку була явним аутсайдером. Утім, головні події розгортались на протилежному боці стадіоніу – у секторі вінницьких ультрас.

До матчу з хмельничанами гравці "Ниви-В" вийшли налаштованими тільки на перемогу, що стало помітно уже з перших хвилин зустрічі. Не дивно, адже цей поєдинок для "Ниви-В" був важливим одразу за кількома факторами: команду очолив новий головний тренер Денис Колчин, який прийняв клуб у не найкращому психологічному стані – серії з чотирьох нічиїх і двох поразок зробили досягнення мети вийти у Першу лігу складним завданням, тож перемагати у "Подільському дербі" потрібно було за будь яких обставин.

Денис Колчин, якого офіційно представили перед командою усього за день до матчу, безпосередньої участі у грі не брав, споглядаючи за діями своїх новоспечених підопічних з VIP-ложі.

До виконання завдання зелено-білі приступили без довгої розкачки, одразу узялися "пристрілюватись" до воріт гостей. Низка проведених стрімких атак врешті увінчалася успіхом на 29-й хвилині – простріл з флангу ударом головою на дальній стійці успішно замкнув Ігор Маляренко.

Окрилені першим голом вінничани спробували подвоїти рахунок ще до перерви, але, на розпач своїх уболівальників, активність атакуючої ланки до реальних загроз воротам призводила нечасто. А там, де атаку вдавалось завершити ударом, на місці був голкіпер гостей.

Другий тайм пройшов у схожому ключі. Спроби зрівняти рахунок у хмельничан хоч і були, але не надто переконливі. Врешті, як і у їхніх візаві. Втім, друга половина матчу запам'яталась швидше не ігровими, а навколофутбольними моментами.

Перші фаєри на секторі ультрас загорілись приблизно посередині тайму. Спочатку безневинні феєрверки швидко змінились кількома "димовухами", через що поле на стадіоні за лічені хвилини опинилось у димовій завісі.

Видимість була не більше десяти метрів, тож рішення арбітра призупинити матч видавалось абсолютно логічним.

Пожежним разом із поліцією знадобилося близько п'яти хвилин, щоб вгамувати димові забави ультрас, яким, схоже, на той момент було вже зовсім не до футболу. Як і до вмовлянь дикторки стадіону, яка щораз нагадувала про можливі санкції, що загрожують клубу за таку поведінку вболівальників. І тільки коли кураж фанів разом із димовими шашками вщух, суддя погодився продовжити матч.

Після вимушеної перерви, перевага господарів стала ще більш очевидною. Гравці "Поділля" вкрай рідко переходили навіть середину поля, натомість як "Нива-В" ближче до кінця матчу провела справжню осаду воріт гостей. Однак, гострота біля володінь хмельницького кіпера Сергія Дворника до логічного завершення так і не дійшла, тож фінальний свисток зафіксував скромні 1:0, що, тим не менш, стали важливою для "Ниви-В" перемогою – першою за останні півтора місяці.

Після матчу головний тренер "Ниви-В" Денис Колчин відзначив насамперед слабку реалізацію моментів з боку своїх гравців, але наголосив, що й у нинішньої команди він бачить потенціал, за що подякував попередньому наставнику "зелено-білих" Володимиру Горілому.

Перемога не позначилась на позиціях "Ниви-В" у турнірній таблиці – вона з 15 очками й надалі п'ята, відстаючи від лідерів на 12 очок. Наступний поєдинок вінничани проведуть на виїзді 1 жовтня проти чернівецької "Буковини", яка результатами своїх вболівальників не дуже не радує.