ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Вінниці три сотні опіумних наркоманів хочуть "зіскочити з голки"

Головний нарколог області каже, що вже 300 наркоманів, які "сидять" на опіатах, беруть участь в замісній підтримувальній терапії

Depo.
14 листопада 2017 15:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "33-й канал"

За словами головного лікаря Вінницького обласного наркодиспансеру "Соціотерапія" Павла Слободянюка, станом на початок листопада на обліку наркодиспансеру знаходиться понад 1360 осіб, що вживають наркотичні речовини та токсичні засоби.

Фахівець каже, що останнім часом люди, що вживають опіумні наркотики, починають "виходити з тіні" - вони приєднуються до програми лікування "Замісна підтримувальна терапія".

"Ця програма діє в області з 2006 року. Програма розрахована на людей, які не можуть покинути вживання опіумних препаратів. Зараз до неї залучилися вже більше 300 людей", - каже Павло Слободянюк.

Також головний нарколог області розповів, що сьогодні усі лікарі швидкої допомоги оснащені препаратом "Налоксон", який рятує наркозалежним життя при передозуванні.

"Від передозування наркотиками рятує одна ін'єкція "Налоксону". Вони буквально оживають, в прямому і переносному сенсі - відразу відходять від цього стану і немає такої можливості, що людина загинула", - зауважив фахівець.

Нагадаємо, що кількість алкозалежних вінничан тримається в межах 23 тисяч осіб.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця