У Вінниці модернізують старі радянські гелікоптери (ФОТО)

Необхідні для ремонту деталі виготовляють на вінницькому заводі або замовляють на АТ "Мотор Січ"

Вінницький авіаційний завод модернізує старі радянські гелікоптери для потреб ЗСУ. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Військовий навігатор України".

"Нове життя вертольота починається в цьому цеху на майданчику демонтажу, Тут з машини знімають все обладнання, а фюзеляж розбирають мало не до останнього гвинтика. Перед капітальним ремонтом корпус і демонтовані елементи піддають ретельному очищенню від залишків фарби за допомогою хімічних розчинників", – проводить екскурсію по заводу заступник директора ДП "ВіАЗ" Юрій Байдак, командувач Повітряних Сил ЗС України в 2012-2015 роках.

Працівники зізнаються, що стан фюзеляжу гелікоптерів, які доводиться повертати до ладу, суттєво різниться. Іноді достатньо лише "відмити" окремі частини, замінити скління кабіни, заново пофарбувати – і фюзеляж готовий до установки нового обладнання, а деколи доводиться міняти цілі елементи.

Необхідні для ремонту деталі виготовляються тут же, на заводі, або поставляються з АТ "Мотор Січ". По завершенні повного циклу робіт всі агрегати – як нові.

Працівники заводу фактично завершили виконання торішнього контракту, який передбачав поставку близько десяти модернізованих Мі-2МСБ-В для ЗСУ. Всі вони надійшли на озброєння авіаційних бригад Повітряних Сил та Армійській авіації Сухопутних військ ЗСУ. Уже почали роботу над реалізацією такого ж контракту на 2018 рік.

Як зазначив Юрій Байдак, вертольоти Мі-2МСБ-В – універсальні. На сьогоднішній день їх головне призначення – підготовка курсантів льотного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, а також підтримки натренованості льотного складу вертолітних підрозділів з урахуванням їх економічності. Одна година польоту на цьому вертольоті обходиться в 4-4,5 рази дешевше, ніж на Мі-8. Крім того, цей легкий і швидкий малюк може ефективно використовуватися для перевезення невеликих вантажів, виконання завдань з пошуку і порятунку, а також для розвідки та евакуації поранених. А ще, як показали торішні випробування, він може використовуватися як невеликий ударний вертоліт.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця