ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Вінниці показують докази політичних репресій

У Державному архіві Вінницької області відкрилася документальна виставка "Трагедія незнищенної волі"

Depo.
16 травня 2018 17:32
ФОТО: depo.ua

У Державному архіві Вінницької області (вул. Соборна, 17) до Дня пам'яті жертв політичних репресій, який відзначатимуть у неділю, 20 травня, відкрилася документальна виставка "Трагедія незнищенної волі". Про це повідомляє Depo.Вінниція з посиланням на сайт архіву.

Представлені документи відображають репресивну політику радянської влади. В експозиції висвітлені різні етапи репресій: партійні чистки кінця 1920-х – початку 1930-х рр.., арешти та засудження за постановами НКВС, ув'язнення та розстріли.

Експозиція складається з трьох розділів: "Репресії на Поділлі у період воєнного комунізму 1920-1922 рр.", "Архівно-слідчі справи церковнослужителів", "Архівно-слідчі справи письменників".

У роки репресій найбільше постраждали творчі люди – художники, музиканти, письменники, архівісти, музейні працівники. Долю деяких з них розкриває розділ "Архівно-слідчі справи письменників". Тут представлено слідчі справи на Олександра Леваду, Валер'яна Тарноградського, Кесаря Андрійчука, Бориса Антоненка-Давидовича.

Не менш цікавими є документи про стан боротьби з антирадянськими виступами у повітах чи доповідні записки начальника УКГБ у Вінницькій області Большакова про "антирадянську діяльність" католицьких священиків. Представлена посвідка про спалення села Попова Гребля (згідно з Постановою РНК від 15 квітня 1921 року "Про діяльність надзвичайних трійок"), у результаті чого у вогні згоріло 534 будинки, двоє дітей, худоба та майже вся домашня птиця. Українського селянина радянська влада також боялася. Тому другий удар (після інтелігенції) було завдано по національній першооснові – українському селянству. Третім стало знищення духовенства.

Виставка триватиме до кінця травня.

Нагадаємо, у Вінниці експонується овіяний легендами "стіл Петлюри".

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook