У Вінниці експонується овіяний легендами "стіл Петлюри" (ФОТО)

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку "Українська революція 1917–1921 рр. на теренах Поділля"

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вінниця.інфо".

В експозиції – оригінальні документи, часописи періоду визвольних змагань, однострої, зброя армії УНР, гільзи, гармата, військові нагороди, елементи одягу Легіону Українських Січових Стрільців, шкіряні ремені, військові фляги. Чільний експонат виставки стіл, за яким працював Головний Отаман Симон Петлюра. При вході у музей розтушували панцерник "Петлюра".

Історик Олександр Федоришен повідомив, що "Центр історії Вінниці" на виставці презентував фондову колекцію одностроїв.

"Виставка є однією з перлин святкування 100-річчя Вінницького обласного краєзнавчого музею. Краєзнавчий музей, Центр історії Вінниці, Державний архів Вінницької області та музей історії Києва репрезентують артефакти, документи, однострої, пресу, зброю та техніку того часу.

Основана мета виставки це той факт і твердження, і те бажання щоб 24 серпня в Україні щороку українці відзначали відновлення української незалежності, а не проголошення.

Безперервність державної урядової військової традиції української держави 1917-1921 років і сучасність. Ми бачимо ті самі символи, ми бачимо ті самі заклики, ті самі гасла. Можливо, подібні пресові звістки і сповіщення, можливо більш сумного ґатунку", - каже історик.

Завідувачка науково-дослідницького відділу новітньої історії Лариса Семенко зазначила, що спеціально для виставки був розібраний і перенесений стіл Симона Петлюри. Стіл не могли винести, бо не він вміщався у дверний прохід після перепланування приміщення.

"Овіяний легендами стіл. За однією з версій саме за ним сидів Симон Петлюра, коли уряд Дерикторії перебував у Вінниці. Він, начебто, за цим столом підписував цілий ряд важливих документів, які приймав уряд Дерикторії. Цей стіл вперше ми демонструємо на виставці. Для того, щоб стіл перенести до зали з кабінета директора, ми викликали спеціальних реконструкторів з Києва і під їхнім керівництвом майже день розбирався цей стіл. Потім його перенесли у 16 залу і вже тут його по деталях монтували. В майбутньому буде проведена реконструкція, будуть відновлені деякі елементи", - каже працівниця музею.

Виставка триватиме до 2 вересня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця