У селі на Вінниччині відкрили музей двох братів

Музей відкрито на честь поетів Володимира та Олександра Куцих

У селі Шарапанівка Крижопільського району на Вінниччині відкрили народний музей уродженців цього села – поетів Володимира та Олександра Куцих. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Краснослов".

Брати досягли неабияких рангів і посад на державній службі, але за покликом душі складали вірші. Старшого брата Володимира змалу опікував відомий письменник з Поділля Андрій М’ястківський. Володимир встиг за життя перекласти октетами Євангеліє.  Молодший Олександр дослужився до звання генерала, але писав і продовжує писати чуйну лірику. Музей на малій батьківщині братів Куцих містить експозиції, присвячені їх творчому шляху, але передусім це музей повоєнного побуду українців Наддністрянщини, історія одного з міцних родів, який дала Україні Шарапанівка. "Відкриваючи 110-й за ліком музей на Вінниччині і третій у Крижопільському районі, ми вшановуємо минуле і піклуємося про наше майбутнє, бо збереження традицій є запорукою розквіту України", – зазначила у своєму вітальному слові директорка Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька.

Разом з колегами вона майже рік допомагала у створенні музейних експозицій в Шарапанівці.

На свято прийшли земляки, з’їхались з навколишніх районів друзі. Лунали вірші братів Куцих. Виступали артисти з райцентру та місцеві школярі. Вітали з подією селян й колеги братів Куцих по письменницькому цеху: Андрій Стебелєв з Вінниці, Василь Джуран з Чернівців, Юрій Работін з Одеси, Сергій Бабій з Томашполя.

Нагадаємо, Оксана Забужко влаштувала поетичні читання в центрі Вінниці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця