UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У селі на Вінниччині вчителя поселили в шкільній бібліотеці (ФОТО)

Незважаючи на всі труднощі, Михайло Роскошенко на свою долю не нарікає

У селі на Вінниччині вчителя поселили в…

У Пикові Калинівського району, що на Вінниччині, молодий вчитель живе у шкільній бібліотеці. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Калинівка.сіті.

Михайло Роскошенко виховувався в освітянській родині і пілся закінчення школи став студентом історичного факультету Вінницького педагогічного університету. Але після вишу рожеві мрії хлопця напоролися на рифи українських реалій. Знайти роботу за фахом у Вінниці юнакові не вдалося.

"Я пробував пройти конкурс, щоб мати кілька годин в одній із вінницьких шкіл, але мені не пощастило, Скрізь запитують про педагогічний стаж, а де його взяти? Підказали, що вакантне місце вчителя історії є у Калинівському районі. Бабуся радила спробувати, щоб потім не шкодував, що не використав усі шанси", — розповідає Роскошенко.

Так доля закинула хлопця з міста до сільської школи. Перші тижні Михайло Роскошенко щодня їздив з Вінниці на роботу у Пиків. На дорогу витрачав по кілька годин щодня, а підрахувавши бюджет, зрозумів, що з чотирьох тисяч заробітної плати витрачати майже дві на проїзд — занадто.

Вирішив оселитись у Пикові. Однак відшукати житло у селі також виявилося справою не з простих. Хатинка, яку допоміг орендувати директор школи, на нормальне житло була мало схожою.

"З усіх досягнень цивілізації у будинку було лише світло. Найбільше дошкуляла відсутність вигод — води, газу, ванної кімнати, туалету. Довелося звикати до нового життя. Усі недоліки компенсувалися гарною природою, якої у місті не побачиш. У Пикові дуже гарні краєвиди", — розповідає молодий вчитель.

Але кінець осені і початок зими стали випробуванням на виживання. Грубку у хаті так і не вдалося розпалити. Довелося придбати електричний обігрівач, проте його потужність не дозволяла обігріти усе приміщення. Перед молодим учителем відразу постала дилема — грітися чи готувати їжу, бо одночасно увімкнути обігрівач та мультиварку було неможливо, не вистачало напруги.

"Було таке, що я приїжджав з дому у понеділок, а в кімнаті у чайнику замерзала вода. У кімнаті нуль, а то і менше градусів. Спати лягав одягнений, щоб не замерзнути. Бабуся, яка постійно підтримувала мене, тоді заявила, що все, годі. І якби не директор школи Петро Іванович Волосенко, я, напевне, розрахувався б", – веде далі юнак.

Тепер вчитель живе в бібліотеці.

"Ми шукали квартиру у селі, але ніхто не зголосився взяти хлопця до себе у дім. Виходу у нас іншого не було. На літо плануємо вивільнити один клас початкової школи, туди перемістити бібліотеку, а у цьому приміщенні зробити кімнату для молодих спеціалістів", — каже директор школи.

Незважаючи на всі труднощі, Михайло Роскошенко на свою долю не нарікає. Каже, що все треба сприймати як школу життя і він колись буде розповідати дітям, як здобував свій педагогічний досвід.

Після широкого розголосу, можливо, вчителю допоможуть облаштувати побут.

"Я не знав, що вчитель живе у бібліотеці. На початку літа я пропонував директору школи одну з квартир, яка стоєть порожня у місцевому рибцеху", запевняє пиківський сільський голова Федір Козак.

З пояснень сільського голови стає зрозуміло, що квартира — це недобудоване приміщення, яке потребує навіть не ремонту, а добудови — встановлення вікон, дверей, облаштування опалення. Двадцятилітньому юнакові самотужки впоратися із усім обсягом робіт нереально.

"До мене ніхто не звертався, щоб знайти квартиру для вчителя, Думаю, що проблем із цим не буде. Хіба ми не зможемо знайти у селі людину і поселити в неї вчителя?" — каже сільський голова.

У школі на це сподіваються, адже хочуть втримати в селі молодого педагога.

Нагадаємо, на Вінниччині лікарів заманюють в село житлом та потрійною зарплатою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme