ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У селі на Вінниччині увічнять героя Коліївщини

Пам'ятник Івану Гонті з'явитися в селі, названому на честь ватажка гайдамаків  

Depo.
14 березня 2018 14:15
ФОТО: depo.ua

Сільська рада Гонтівки, що в Чернівецькому районі, ініціює спорудження меморіального комплексу на місці страти гайдамаків і пам'ятника на честь одного із провідників Коліївщини Івана Гонти. Про це повідолмяє Depo.Вінниця з посиланням на "День".

Ініціативу громади вже підтримали члени депутатської комісії з питань освіти, культури, сім'ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Вінницької облради. Тепер слово за усією обласною радою.

Сільський голова Гонтівки Михайло Бей каже, що сільська та районна ради готові долучитися до співфінансування. Орієнтована вартість проекту складає 600 тисяч гривень.

"Саме цього року ми відзначаємо 250 років від початку національно-визвольного повстання, на Правобережній Україні – Коліївщині. Цей рух був одним з найпотужніших у Європі, чи не найкраще його оспівав наш Кобзар, присвятивши поему "Гайдамаки". Зважаючи на те, що це подія знаменна і входить до переліку пам'ятних дат, затверджених Постановою Верховної Ради України, є усі підстави гідно її відзначити і нарешті відкрити меморіал загиблим гайдамакам у нашому селі, – коментує Бей.

"Цей проект ми ініціюємо не вперше. Пам'ятний комплекс був розроблений ще у 2002 році, у 2007-му на його реалізацію виділили 240 тисяч гривень, але через повінь кошти довелося переадресувати. Нині ми знову звертаємося до облради з проханням підтримати цей проект фінансово і виділити кошти на спорудження меморіалу. У бюджеті сільської ради Гонтівки ми заклали 65 тисяч на облаштування території, близько ста тисяч планує виділити Чернівецька районна рада. Обіцяють долучитися й спонсори. Ще Шевченко писав, що нема Гонті не хреста, ні могили, тож хочемо вшанувати полковника та його героїв-гайдамаків, які загинули мученицькою смертю і очевидно знайшли вічний спокій у Гонтівці" – додає сільський голова.

За переказами, саме на місці, де нині розташована сільська школа, було поховано замордованого катами уманського полковника Івана Гонту разом із його повстанцями-гайдамаками. У 1968 році на території школи відкрили погруддя Івана Гонти. А згодом облаштували шкільний музей на честь національно-визвольного повстання. До літа селяни хочуть розпочати роботи зі встановлення меморіального комплексу. Нині власними силами вони вже насипали високу могилу, підготувавши місце для монумента.

Нагадаємо. вінничанин закликає спорудити перший у світі повноцінний пам'ятник Богуну.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook