UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Прибутковому провулку Юрій Іздрик читав вірші та розмірковував про кохання, свободу та смерть

Місце, де асирійці-взуттярі таємно пробиралися на взуттєву фабрику по шкіру, перетворилося на андеграундний поетичний майданчик
 

У Прибутковому провулку Юрій Іздрик чита…

У другий день фестивалю "Острів Європа" свої вірші прочитав публіці український поет та прозаїк Юрій Іздрик, передає Depo.Вінниця.

Місцем проведення заходу обрали прохід між будинками 38 та 44 по вулиці Соборній, що були зведені на межі ХІХ-ХХ століть як прибуткові. Як розповів директор фестивалю Олександр Вешелені, ця місцевість досі не мала у свідомості вінничан жодного імені, але відтепер отримала неофіційну назву Прибуткового провулку.

"Це місце за понад 100 років обросло багатьма напівзабутими історіями. Чого лише варта історія про асирійців-ремонтників взуття, які тут пробиралися до колишньої взуттєвої фабрики та підпільно виносили звідти шкіру для своїх ремонтних цехів, для ремонту та пошиття стильного, модерного взуття, яке було краще за фабричне", - розповідає Олександр Вешелені. Тож цим атмосферним стінам було вирішено надати нового сенсу, зробивши це через поезію, яка символізує голос андеграунду в часи найбільшого застою, а також ідеологічної та моральної затисненості.

Саме тому, зазначає Олександр Вешелені, поезія свободи від Юрка Іздрика, від Оксани Забужко, від Наталі Білоцерківець та Миколи Рябчука стала символом кількох епох, від 70-х до 90-х років минулого століття, коли поезія була провокаційною та вільнішою, ніж могла дозволити собі офіційна література.

"Поезія загалом – це про любов та смерть і більше ні про що. Але основне – це все-таки відчуття свободи і реальна свобода, тобто можливість писати та можливість не писати. І свобода від віршів та те, що майже ніколи не вдається – свобода від світу", - каже Юрій Іздрик. Але насправді, на думку поета, ми боїмося свободи.

Вірші для прочитання публіці Юрій Іздрик обирав навмання, просто відкриваючи сторінки своєї нової збірки "Меланхолія". Любов, смерть, переспів Еклезіаста були серед головних тем поезій, які почули вінничани.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme