UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У міській раді розповіли, як працюватиме перший пологовий будинок після перепрофілювання на ковідну лікарню

У міській раді вважають, що для якісного лікування варто використати усі наявні можливості медичних закладів міста і лише після того, як і цього буде недостатньо, залучати інші приміщення

У міській раді розповіли, як працюватиме…

Директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш розповів, як працюватиме пологовий будинок № 1 після перепрофілювання на лікарню для хворих на коронавірус. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької міської ради.

У зв’язку із збільшенням кількості хворих на COVID-19 у хворих на коронавірус вінничан. У першу чергу "ковідні" ліжка розгортають у відділеннях, де є технічна можливість централізованого забезпечення киснем. Серед них – пологовий будинок №1. Після відповідної підготовки у цьому медичному закладі буде створено 110 ліжок інфекційного стаціонару. Але тут залишиться акушерський стаціонар на третьому поверсі, де з часом надаватимуть медичну допомогу вагітним і породіллям, які мають ознаки вірусного захворювання.

Профільний комітет Верховної ради України збирає інформацію з усіх міст про перелік стадіонів, спортивних та актових залів, де можна було б розгорнути медичні пункти для розміщення хворих на COVID-19. У міській раді вважають, що для якісного лікування варто використати усі наявні можливості медичних закладів міста і лише після того, як і цього буде недостатньо, залучати інші приміщення. 

Такий підхід, стверджують у міській раді, дозволяє утримувати досить високий показник кількості пацієнтів, які одужали після захворювання на коронавірус. У Вінниці він цей показник сладає 68%, середній по Україні – 43,5%.

"Доцільно перший пологовий будинок дооснастити та доукомплектувати, забезпечити кисневу магістраль, сформувати "ковідні" команди і ввійти в пакет НСЗУ. Якщо і цих місць буде не достатньо, то ми будемо використовувати наш план розгортання ліжок і надалі. Я вважаю не доцільно госпіталізувати пацієнтів на стадіони і в актові зали до тих пір, поки у нас є незадіяні  ліжка в місті", – додав директор департаменту охорони здоров’я міської ради. 

Олександр Шиш пояснив, що перший пологовий будинок ніхто не закриває. 

"Використати під інфекційні стаціонари планується частину відділень, які не задіяні, адже планова госпіталізація припинена, оскільки ми у "помаранчевій" зоні. Сьогодні працює пологове відділення, яке розташоване на третьому поверсі. Ми починаємо у вільних приміщеннях (перший, четвертий і частина другого поверху) прокладати кисневу магістраль і облаштовувати 128 кисневих точок. Розділимо маршрути пацієнтів. Жіночу консультацію ми розмістимо в відокремленій амбулаторії ЦПМСД№3, забезпечивши окремий вхід. Тобто вагітним вінничанкам, які проживають на Вишеньці, не потрібно буде їхати на Старе місто чи на Замостя для спостереження в свого дільничного акушера", - додав Олександр Шиш. 

 Нагадаємо, головний лікар Вінниці розповів про рівень завантаженості "ковідних" лікарень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"