У Міноборони з 2015 року знали про порушення на калинівському арсеналі

Посадові особи Генштабу протягом двох років отримували інформацію про значні порушення зберігання боєпрпасів на арсеналі, однак нічого не робили для їх усунення

У Міноборони з 2015 року знали про поруш…

У відкритих судових матеріалах з Єдиного державного реєстру судових рішень, опублікували фрагменти не оприлюдненого досі Акту службового розслідування Міністерства оборони по факту виникнення надзвичайної події на 48 артилерійському арсеналі в м. Калинівка Вінницької області, передає Depo.Вінниця.

Так, у постанові Житомирського апеляційного адміністративного суду йдеться про те, що за результатами службового розслідування Міноборони, на калинівському арсеналі було знайдено чиленні порушення, які з 2014 року були відомі окремим посадовцям Міноборони, зокрема, начальнику Центрального ракетно-артилерійського управління Озброєння ЗСУ.

Комісія Міноборони основними передумовами виникнення надзвичайної події на арсеналі називає порушення численних інснтрукцій та положень саме з боку посадових осіб Генерального штабу Збройних Сил України. Адже вони не організували належне усунення виявленних недоліків і не реагували на результати роботи комісій упродовж 2015-2017 років за напрямком служби ракетно-артилерійського озброєння, інженерної та пожежної служб і створення надійної системи охорони та оборони.

Водночас, з матеріалів службового розслідування вбачається, що групи офіцерів, які працювали на арсеналі протягом 2015-2017 років констатували виявлені недоліки, а керівництво Центрального ракетно-артилерійського управління Озброєння ЗСУ дієвих заходів щодо їх усунення не здійснювалось, допомоги командиру не надавалось. "За результатами роботи різних комісій складались Плани усунення недоліків, які затверджувались начальником Озброєння ЗС України, але контроль їх усунення не здійснювався, роботи щодо приведення стану зберігання боєзапасу до вимог керівних документів та запобіганню надзвичайним подіям не організовано", - йдеться в Акті.

Також в документі йдеться, що посадовці не організували належний пропускний режим, вартову службу, зберігання ракет і боєприпасів, застосування зенітних артилерійських розрахунків, що здійснювали протиповітряне прикриття технічної території військової частини, тощо.

Ще одним кричущим порушенням, відповідно до міністерського розслідування, було зберігання боєприпасів, які були зняті з озброєння. Вони зберігалися не у сховищах, а на майданчиках відкритого зберігання, не були обваловані і немали укриття, що, на думку комісії, при виникненні надзвичайної ситуації призвело до знищення більшої частини сховищ та місць зберігання боєприпасів.

Нагадаємо, що начальник Центрального ракетно-артилерійського управління Озброєння ЗСУ оскаржив у суді результати службового розслідування Міноборони: він виграв суд першої та апеляційної інстанцій, а Верховний суд взагалі відмовив Міністерству оборони у розгляді касаційної скарги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme