UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Літинському районі вшанують пам’ять трьох славетних Яковів

Урочистості на честь Якова Шепеля, Якова Гальчевського та Якова Гандзюка триватимуть із 1 по 3 листопада

У Літинському районі вшанують пам’ять тр…

У Літинському районі пройдуть урочистості на честь Якова Гальчевського, Якова Гандзюка та Якова Шепеля, пише Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької ОДА. 

Вшанування пам`яті трьох історичних діячів, які народилися на території Літинського району, триватимуть із п`ятниці, 1 листопада, по неділю, 3.

Яків Гандзюк народився 21.03.1873 р. в селянській родині в с. Багринівцях теперішнього Літинського pайону. Зумів гідно пройти шлях військовослужбовця від рядового царської армії до генерал-майора військ Тимчасового уряду Росії. Взяв найактивнішу участь в українізації окремих частин російської армії. Командував військовими з’єднаннями Центральної Ради. У січні 1918 р. забезпечив захист Києва на Пд.-Зх. напрямку від більшовицьких частин. Але через трагічну помилку потрапив у полон до муравйовців. Героїчно загинув 9.02.1918 р., не зрадивши Україну.

Яків Гальчевський народився 3.11.1894 р. у с. Гута- Літинська, нині с. Малинівка Літинського pайону в селянській сім’ї. Зумів здобути фах вчителя народної школи. Став учасником Першої  світової війни. Дослужився до звання штабс-капітана Царської армії. Після демобілізації повернувся в Україну і завідував школою в с. Бруслинів. Восени взяв найактивнішу участь в повстанні проти гетьмана П. Скоропадського, створив Літинський козацький курінь, яким влився до Армії УНР. У травні 1919р. за дорученням Симона Петлюри став одним з організаторів повстанського руху на Поділлі, відомим як отаман Орел, а згодом - командувач усіх повстанських сил Правобережної України. Героїчно загинув в бою з ворогами України 22.03.1943 р.

Яків Шепель народився 23.11.1894 р. у селянській родині у с. Вонячин, нині с. Городище Літинського pайону. Навчався на юридичному факультеті Одеського університету. Взяв участь в Першій світовій війні і отримав чин прапорщика, удостоєний звання Георгієвського Кавалера. Повернувшись до Літина, вчителював. Став ад’ютантом Якова Гальчевського восени 1918 року, а потім - самостійним командиром повстанських та військових частин Армії УНР. Відомий донині як геройський отаман, що тричі визволяв Вінницю від ворогів. Трагічно загинув 30.09.1921 р. при переході р. Збруч.

Нагадаємо, вінничани приєднаються до всеукраїнської акції в пам’ять Катерини Гандзюк.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme