В Літині вчителі бунтують проти директорки школи, яка "засвітилась" в скандалі з еротичними фото

Директорку ще два роки тому намагались скомпроментувати
Depo.
9 листопада 2016 10:21
ФОТО: depo.ua
В Літині вчителі бунтують проти директорки школи, яка "засвітилась" в скандалі з еротичними фото
В Літині вчителі бунтують проти директорки школи, яка "засвітилась" в скандалі з еротичними фото

В школі №2 смт Літин, що на Вінниччині, розгорнувся конфлікт між педколективом та новопризначеною директоркою. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Після відставки директора літинської школи №2, відділ освіти райдержадміністрації призначив нового керівника навчального закладу - Жанну Дудник, яка до того керувала школою у сусідньому селі Пеньківка. 

Однак педагогічний колектив літинської школи виступив проти новопризначеної керівниці, мовляв, кандидатуру директорки не узгодили з вчителями. Більше того, педагоги вважають Жанну Дудник не досить компетентною, щоб керувати їхнім навчальним закладом.

"Її було призначено без згоди нашого трудового колективу і без погодження місцевих органів влади. Ми письмовим зверненням висували свою кандидатуру, його взагалі не розглядали. Було одноосібне рішення керівника відділу освіти. Ми проти такої форми призначення і проти цієї кандидатури. У неї нема досвіду і ми вважаємо її не настільки компетентною. Наш колектив великий, налічує 52 працівники, є свої люди, які можуть працювати в нашій школі", - каже Наталя, одна із вчителів літинської школи, яка не назвала своє прізвище, побоюючись розправи.

Поспілкуватися із начальницею відділу освіти Літинської райдерждміністрації Тетяною Гордійчук кореспонденту Depo.Вінниця не вдалося. Протягом дня секретарка чиновниці відповідала, що та надто зайнята.

Прокоментувала ситуацію перший заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Чорна. За її словами, конфлікт у Літині будуть вивчати. Однак, посадовиця зазначає, що згоди на призначиння директора школи, згідно чинного законодавства, не потрібно ні від батьків, ні від вчителів. А "клімат" у навчальному закладі давно непростий.

"В батьків чи вчителів питати згоди чи їх погодження не потрібно. Також конкурс на посаду директора школи буде проводитися лише тоді, коли буде прийнятий закон "Про освіту". Нині призначає відділ освіти, але є кваліфікаційні вимоги до кандидатури керівника закладу. Моя позиція - як тільки у колективі конфліктні ситуації, то директора потрібно призначати чужого, не з числа місцевих вчителів", - прокоментувала Олена Чорна.

Нагадаємо, Жанна Дудник у 2014 році стала жертвою анонімних "доброзичливців", які поширювали диски із фотографіями жінки, схожої на неї, у звабливій білизні. Тоді директорка написала заяву у поліцію з проханням встановити та покарати людей, які намагаються її скомпрометувати.

"Як до директора, до неї претензій не було і тоді", - зауважила Олена Чорна.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах