У лісах Вінниччини побільшало диких котів
Кіт лісовий занесений у Червону книгу України
Останнім часом у лісах Вінниччини зросла кількість диких котів. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницького обласного управління лісового і мисливського господарства.
Кіт лісовий занесений у Червону книгу України. Цьогорічний облік диких тварин зафіксував на Вінниччині кота лісового у лісах Чечельницького лісгоспу, другий рік поспіль - у Хмельницькому лісгоспі й уперше за останні роки – в Гайсинському. Загалом в угіддях лісгоспів області налічили 25 лісових котів.
Харчуються дикі коти переважно птахами і гризунами, комахами і навіть зміями. Зовні вони відрізняються від домашніх котів, мають характерне забарвлення, досить великі розміри й більш виражені зуби-ікла. Довжина тіла – до 90 см, хвіст короткий, притуплений і має темні смуги. Очі в таких котів блакитні або сірі. Відрізняються за забарвленням лісові й очеретяні коти.
"Це досить жорстокий хижак, нападає не лише на голубів чи інших птахів, а й на і ссавців, приміром, зайців. Веде переважно нічний спосіб життя. Я думаю, що збільшення кількості лісового кота може бути зумовлена зменшенням чисельності куниць, тхорів. Вони є їхніми конкурентами у харчовій базі. У нашому лісгоспі лісових котів зустрічають на території Широкогребельського, Хмільницького, Уладівського лісництв", – розповідає мисливствознавець Хмільницького лісгоспу Володимир Ткач.
Селиться лісовий кіт у глухих дубових, дубово-грабових, букових і мішаних лісах, в очеретяних заростях, у чагарниках. Найчастіше оселю лаштує у дуплах дерев, кореневищах, старих норах тварин, на купах залежаного хмизу, вистилаючи кубло травою, листям, пухом птахів.
Читайте також: Коти міста Вінниці: Як пухнасті красені господарюють у квартирах, офісах і дворах
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця