UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Липовецькому районі відмовилися виділяти землю для спорудження знака “Борцям за волю України”

Депутат вважає, що така ситуація склалася через те, що виконавча гілка влади району і області не має чтікої державницької позиції

У Липовецькому районі відмовилися виділя…
Фото: Вікіпедія

Сільська рада Вахнівки Липовецького району не погодилася виділяти земельну ділянку для спорудження пам’ятного знака "Борцям за волю України". Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив депутат Вінницької облради Володимир Барцьось, передає Depo.Вінниця.

"Сільська рада села Вахнівка Липовецького району Вінниччини виступила проти встановлення пам'ятника "Борцям за волю України"?! Дивіться відповідь сільської голови Нагорної Г.Ф. на моє депутатське звернення. Це здається диким в незалежній Україні, але це факт, що сільські депутати і керівництво цієї сільради фактично стали на позицію ворожу до своєї національної пам'яті і борців за волю України. Тому їх потрібно зробити "відомими"", – пише Барцьось.

Як повідомляє депутат, кілька років тому актив громади з Липовця і Вінниці провів вперше за роки незалежності вшанування козаків і повстанців під проводом отаманші Марусі Соколовської, які у 1920 році розгромили між с. Брицьке і Вахнівка московсько-більшовицький червоний продзагін, що грабував і тероризував селян.

"Порубали кілька десятків комуністів славно. До речі, в Липовці досі стоїть обеліск цим порубаним злодіям, які "полягли за владу рад". У цих вшануваннях в с. Вахнівці брали участь сільська голова Нагорна Г.Ф, окремі депутати сільради, актив громади. Провели в школі просвітницькі заходи (дивіться світлини), розповіли про цей бій, про земляків - борців за волю України проти червоних московсько-більшовицьких окупантів. Виникла ідея на честь цього переможного бою спорудити пам'ятний знак "Борцям за волю України" і вшанувати таким чином наших героїв і пам'ять про цей бій. Тоді керівництво села нас переконувало, що всебічно підтримують цю ідею і сприятимуть", – робить екскурс у недалеке минуле Барцьось.

Ще на наприкінці минулого року депутат їздив у Вахнівку і заручився згодою сільського голови.

"Домовились, щоб конкретизувати це все, я підготую офіційне звернення на сесію сільради, депутати розглянуть питання виділення земельної ділянки під пам'ятник і погодження його встановлення. Ми погодились знайти спонсорські кошти (більшу частку) на проект. Звернення я направив ще наприкінці 2019 року, відповіді не було, чим було порушено сільським головою закон про статус депутатів місцевих рад і закон про звернення, зокрема терміни на відповідь. Я вирішив нагадати про це і вказав на порушення, вимагав надати відповідь. От і отримав те, що написано. Сільський голова прикривається нібито рішенням громади (які збори проводилися чи схід села під час карантину, це цікаво), яка відхилила цю ідею. Буде також дуже цікаво отримати відповідь на новий запит, зокрема протокол засідання сесії і зазначених зборів, хто поіменно був проти святої ідеї вшанування наших героїв, які були аргументи тощо", – додає депутат.

За інформацією Барцьося, на зборах села це питання не розглядалося.

"Але факт очевидний один: як тільки питання від розмов перейшло в площину конкретної справи, керівництво села включило задній хід, зайнявши ворожу до засад української державності, чинного законодавства позицію. Таке враження, що в цьому селі окопалися комуністи-українофоби або доморощені денаціоналізовані малороси, які начхали на пам'ять українців, знищених совєтською владою під час Голодоморів і репресій", – обурюється ініціатор встановлення знака.

Депутат вважає, що така ситуація склалася через те, що виконавча гілка влади району і області не має чтікої державницької позиції.

"Якби у нас належним чином працювала виконавча гілка влади району і області, чітко і послідовно проводячи українську державницьку політику національної пам'яті, таких антидержавних і безглуздих рішень ніколи б не було", – додає Барцьось.

Депутат вважає, що керівництвом села кинуто ганебну пляму на усю територіальну громаду Вахнівки, і вимагає реагування виконавчої гілки влади Липовецького району і Вінницької області - районної і обласної державних адміністрацій та Українського інституту національної пам'яті на описаний факт.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme