UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Ладижині на берегах Південного Бугу бобри масово згризають дерева

У лісовому господарстві переконані, що їхню чисельність потрібно регулювати

Журналіст регіональної редакції Depo.Вінниця.
У Ладижині на берегах Південного Бугу бо…
Фото: Надія Копйова

 

У Паланській затоці поблизу Ладижина бобри готуються до зими і масово згризають древа, перетворюючи їх у великі "олівці". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.info.

"Бобри наступають! Південний Буг. Паланська затока", - написала у соцмережі Facebook мешканка Ладижина Надія Копйова.

На світлинах - великі дерева, що ростуть у прибережній смузі. Стовбури кількох з них з усіх боків погризені бобрами, але серцевина ціла і поки що тримає дерево, не даючи йому впасти. Деякі під натиском бобрів не витримують і все ж падають у воду.

Сліди "роботи" водних гризунів бачили і на узбережжі Вишенського озера. Специфічні пошкодження дерев помічали вздовж берега у різних частинах водойми, зокрема, впритул до забудов.

"Дерева є будівельним матеріалом для бобрів. З них вони будуть житло і греблі. Будуючи на водоймах загати, вони піднімають рівень води, що робить їхні оселі майже недоступними для ворогів. Такі греблі тварини використовують для транспортування і заготівлі кормів", - йдеться у повідомленні.

Наслідки діяльності цих річкових мешканців можна побачити у багатьох районах Вінницької області. Підтверджують цей факт у й Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

"Вважається, що бобер - корисна тварина. Кора дерев - його основні харчі. Осика та верба входять до їхнього щоденного раціону. Коли ж на ділянці, де живе бобер, цих дерев недостатньо, він переходить до інших порід. Восени у тварин триває активна заготівля кормів на зиму. Тож, побачити сліди їхньої діяльності можна по всій Вінницькій області", - розповів завідувач сектору мисливського господарства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мельник.

За його словами, протягом останніх 15-20 років бобри активно розселяється територією Вінниччини, тому їхня чисельність постійно зростає. Найбільший гризун важив до 50 кілограм.

Не дивлячись на те, що бобри вважаються корисними тваринами, фахівці все ж занепокоєні швидким зростанням їхньої чисельності. У лісовому господарстві переконані, що поголів’я потрібно регулювати.

Нагадаємо, у селі Барської громади рятувальники дістали з водозабірника корову.

Бобри на Вінниччині

На Вінниччині бобри масово згризають дерева

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme