UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Крижопільському виправному центрі хворого на туберкульоз засудженого тримали в холодній кімнаті

Регіональне представництво омбудсмена у Вінницькій області перевірило умови утримання засуджених в Крижополі
 

У Крижопільському виправному центрі хвор…

Регіональне представництво Уповноваженого Верховної ради України з прав людини у Вінницькій області після численних звернень засуджених перевірило умови утримання ув'язнених у Крижопільському виправному центрі №113. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Facebook-сторінку представника омбудсмена в центральних областях Валерія Ольхового.

Порушення там допускають уже з моменту карантину на якому протягом 14 діб з моменту прибуття до виправного центру мають перебувати всі засуджені. Але медичного огляду засуджені там не проходять через відсутність у виправних центрах штатної посади медичного працівника.

Окрім того, були виявлені впритул зсунуті двоярусні ліжка, окремо їх розмістити не можуть через занадто мале приміщення гуртожитку. Стіни кімнат приміщень КДІР та гуртожитку - у плісняві, санвузли без дверцят.

"Наявні умови принижують людську гідність, що прямо заборонено законодавством", - зазначає представник омбусмена.

Окрім того, за його словами, в "законсервованій" будівлі гуртожитку був виявлений засуджений, який проживає в одній з кімнат, відокремлений від загалу через інфекційну хворобу  -  туберкульоз.

"Кімната холодна, засуджений одягнутий у верхній одяг, наявний маленький тепловентилятор не забезпечує обігріву кімнати, ув'язнений без належної медичної допомоги та потребує негайного лікування. Під час конфіденційного спілкування із засудженими більшість скаржились на неможливість використання механізму умовно-дострокового звільнення, неналежні умови проживання та харчування, медичне забезпечення, порушення законодавства про працю", - пише Валерій Ольховий.

На харчоблоці виявлено не марковані продукти, відсутність всіх добових проб, заявлені в меню, але не видані через відсутність рибні продукти не були замінені на інші.

За результатами перевірки нині готується відповідний звіт та акти реагування.

У Крижопільському виправному центрі відбувають покарання чоловіки засуджені до обмеження волі. Установа загалом розрахована на 282 особи, на момент перевірки у ній перебували 159 засуджених.

Нагадаємо, у Вінницькій тюрмі прокурори продовжують фіксувати порушення прав ув'язнених.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"