ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Хмільнику зібрали конференцію аби врятувати 100-літній палац

Історики, архітектори та дослідники з’їхалися у місто-курорт, аби обговорити долю архітектурної пам’ятки початку ХХ століття – маєтку Ксідо
Depo.
23 вересня 2015 15:13
ФОТО: depo.ua
У Хмільнику зібрали конференцію аби врятувати 100-літній палац
У Хмільнику зібрали конференцію аби врятувати 100-літній палац

У вівторок, 22 вересня, у Хмільнику відбулася Всеукраїнська конференція на тему "Хмільницький палац Ксідо - перлина архітектури України", повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на i-vin.info.

Захід приурочили до 653 річниці з дня заснування Хмільника. Як зазначив мер міста, з кожним роком споруда все більше руйнується, відтак її потрібно терміново відновлювати. Учасники заходу намагаються привернути увагу інвесторів до памятки архітектури аби її врятувати.

Довідка: Палац графа Ксідо - найцікавіша споруда Хмільника, збудований у 1911-1915 роках за проектом академіка Фоміна поблизу старих замкових мурів. Палац поєднує стилі різних епох. До комплексу відноситься і збережена вежа литовських часів. Вона стоїть там з середини шістнадцятого століття і являє собою восьмигранну будову. У часи турецької влади ця вежа служила мінаретом мечеті. Збереглися до наших днів і деякі інші частини стародавніх захисних споруд.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.