У центрі Вінниці вшанували жертв геноциду кримськотатарського народу

Віддати шану загиблим прийшли кримські татари, які через анексію Криму переїхали на Вінничичину

Depo.
18 травня 2017 14:23
ФОТО: depo.ua

Сьогодні, 18 травня, у Вінниці на Майдані Героїв Небесної Сотні відбувся мітиг-реквієм з вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу на весні 1944 року, передає кореспондент Depo.Вінниця.

Окрім молитви та хвилини мовчання, учасники меморіального заходу в'язали синьо-жовті стрічки та блакитні стрічки із тамгою на інстальований дерев'яний вагон із колючим дротом. Інсталяція буде знаходитися тут протягом дня і кожен з може прийти та пов'язати стрічку пам'яті про події 1944 року.

"Сьогодні наш народ переживає те саме, єдина відмінність - нас не відправляють в катовозах, але роблять все для того, щоб люди виїжджали. Адже сьогодні проводяться репресії в Криму, кримських татар судять за їх погляди, переконання, релігію. Страждають не лише кримські татари, а й усі кримці, які мають інші погляди ніж сьогоднішня тамтешня влада", - розповів голова громадської організації "Ветан" Ескандер Анафієв.

Чоловік разом із родиною три роки тому переїхав на Вінниччну. Сьогодні община кримських татар в області налічує майже 200 осіб. Однак вони й досі вірять, що повернуться на свою Батьківщину - в український Крим.

"Переїхали три роки тому, спочатку було важко, сьогодні трошки полегше. Але сказати, що ми адаптувалися і відчуваємо себе на 100% комфортно не можу. Ми робимо все, щоб повернутися на Батьківщину назад, впершу чергу - молимося", - зауважив Анафієв.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця