Турист хоче бачити справжність: У Вінниці навчають гідів

Проєкт "Школа вінницького гіда" підвищить кваліфікацію гідів та створить унікальну туристичну пропозицію

Сьогодні, 12 серпня, у хабі "Місто змістів" розпочала роботу Школа вінницького гіда. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької міської ради.

Протягом п’яти днів 30 учасників пройдуть цикл тренінгів, лекцій та майстер-класів з методики підготовки та апробації туристичних маршрутів, історії Вінниці, основ розвитку власного підприємництва. 

"Цей проєкт запропонований Вінницьким історичним товариством. Ми знайшли людей і готові їх змотивувати на те, щоб вони займалися екскурсійною справою у нашому місті. У них є готові ідеї і ми спробуємо допомогти їх реалізувати. Школа передбачає теоретичний і практичний блок", – каже доктор історичних наук,  керівник проекту Школа вінницького гіда  Тетяна Кароєва. 

Лекторами проєкту будуть місцеві історики, маркетологи, а також відомі гіди-практики зі Львова, Одеси та інших міст. Сьогодні, до Школи вінницького гіда завітав  знаний екскурсовод зі Львова Петро Радковець. Він прийшов в образі львів’янина XIX-XX ст. 

"Я виріс в історичній частині Львова і історія – це частина мене. Коли хтось приїздить звідкись, то він хоче бачити автентику того міста, куди він приїжджає. Люди дуже тонко відчувають фальш. Турист хоче бачити справжність. До вивчення історії Львову я прийшов дуже кумедно – від сорому. Мені було 17 років. Я вертався додому, і на трамвайній зупинці до мене підійшла дівчинка і запитала, як пройти до Домініканського костелу - він був через дорогу, - а  у радянський час я про цей костел нічого не знав. Дівчина почала розповідати мені історію Львова, і мені стало соромно, що хтось мені розповідає історію мого міста. Я завжди тепер кажу – вивчайте історію самі.  Варто зазначити, що професії гіда і екскурсовода – це різні професії, і сьогодні ми поговоримо й про це", - розповів Петро Радковець. 

Завершальним етапом стане акредитація гідів: учасники Школи вінницького гіда презентують свої портфоліо фаховій акредитаційній комісії й, у випадку схвалення, отримають рекомендаційні бейджі. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook