Третина українських льотчиків вже має бойовий досвід в АТО, - Муженко

Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко каже, що до 2014 року українські військово-повітряні сили були залишені напризволяще
Depo.
7 серпня 2016 14:26
ФОТО: depo.ua
Третина українських льотчиків вже має бойовий досвід в АТО, - Муженко
Третина українських льотчиків вже має бойовий досвід в АТО, - Муженко

Про це головнокомандувач Збройних Сил України, генерал Віктор Муженко заявив у Вінниці під час урочистостей до Дня повітряних сил Збройних сил України, передає кореспондент Depo.Вінниця.

Генерал Муженко каже, що шлях створення Повітряних Сил, як нового виду Збройних Сил України, розпочався у 2004 році, щоправда, він вважає, що протягом 10 років "повітряний компонент" ЗСУ був залишений напризволяще.

"На жаль, ми можемо констатувати прикрий факт – відведений країні час на зміцнення повітряного компоненту до 2014 року було в більшості своїй марно втрачено. Навіть у цих непростих умовах Повітряні сили змогли зберегти найцінніше – свій людський потенціал. На сьогодні, кількість підготовлених екіпажів бригад тактичної авіації повітряних сил в порівнянні з 2013 роком зросла майже на 40%. Вже 30% льотного складу мають досвід виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції", - підкреслив Віктор Муженко.

Третина українських льотчиків вже має бойовий досвід в АТО, - Муженко - фото 1

Він додав, що відбиття російської збройної агресії довело необхідність зміцнення "повітряного щита" держави, в першу чергу її основи – Повітряних сил Збройних сил України.

"Саме тому, 2016-й рік було оголошено Президентом України "роком Повітряних сил". В рамках зазначеного, вперше за часи незалежності, для потреб вартових неба передбачено рекордну суму – майже 3,5 мільярди гривень, які спрямовуються безпосередньо на нарощування бойових спроможностей усіх компонентів Повітряних сил", - зазначив Муженко.

Третина українських льотчиків вже має бойовий досвід в АТО, - Муженко - фото 2

Третина українських льотчиків вже має бойовий досвід в АТО, - Муженко - фото 3

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця