ТОП-5 хабарів: Якими були масштаби корупції по-вінницьки у 2017 році

Чи не щомісяця протягом 2017 року вінницькі правоохоронці звітували про затримання людей, які нібито попалися на хабарі

ТОП-5 хабарів: Якими були масштаби коруп…

Depo.Вінниця пропонує читачам ТОП-5 найрезонансніших випадків, коли силовики "застукали" вінничан на отриманні грошей, чи, як то у законодавстві, "неправомірної вигоди".

1. Депутат-посадовець ОДА

Депутата Вінницької обласної ради Володимира Криська співробітники СБУ та обласної прокуратури затримали на хабарі. Розмір неправомірної вигоди, про яку повідомляли правоохоронці, - 3 тис. дол. Як голова комісії з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр обласної ради він вимагав та отримав від заявника $3 тисячі за сприяння в отриманні дозволу на видобуток пісковиків у Ямпільському районі.

Протягом 72 процесуальних годин підозрюваному Криську мали обрати запобіжний захід. Прокуратура мала намір взяти його під варту. Втім, у депутата облради різко погіршився стан здоров'я, він опинився в ендокринологічному диспансері, тому обрання "запобіжки" перенесли на наступний день. Тоді клопотання розглядали у закритому судовому засіданні: на цьому наполягла адвокатка підозрюваного. Сам Крисько був у кепському стані та, грубо кажучи, "ходив по стінах". У суд він прибув у супроводі оперативників силового відомства, вони ж охороняли його і в лікарні. Ухвалою слідчого судді до Криська застосували запобіжний захід у виді тримання під вартою протягом двох місяців із альтернативою внесення застави у розмірі 80 тис. грн.

Прокуратура в Апеляційному суді оскаржували такий розмір застави та просили збільшити її до 480 тис. грн. Прокурор наголошував, що 80 тис. грн. не є достатнім для Криська розміром застави і він зможе її сплатити. Втім, скаргу суд не задовольнив. Заставу Крисько вніс. Досудове розслідування триває.

2: Керівниця обласного держаудиту

Підозру у організації надання службовій особі, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб оголосили у жовтні 2017 року очільниці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Олені Вахновській.

За версією слідства, підозрювана організувала незаконний збір грошових коштів від підлеглих працівників Управління з метою забезпечення харчування та проживання у Вінниці під час відрядження начальника Управління внутрішнього аудиту Держаудитслужби та в подальшому надання їй неправомірної вигоди у розмірі 10 тис. грн за непроведення повної та всебічної перевірки внутрішнього аудиту Управління та невідображення в ході його проведення порушень.

Напередодні, нагадаємо, вінницькі силовики звітували про нічну спецоперацію, під час якої затримали осіб, які обіймають керівні посади у Держаудитслужбі України та одному зі структурних підрозділів служби на Вінниччині.

У ході судового засідання, під час якого обирали міру запобіжного заходу для підозрюваного, пані Вахновська заявила, що справа сфабрикована, а вона не організовувала давання хабара.

Суд ухвалив застосувати до підозрюваної міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом 2 місяців із можливістю внесення застави у розмірі 134 720 грн. Досудове розслідування триває.

3: Екс-очільник департаменту ОДА

Наприкінці жовтня 2017 року на хабарі у розмірі аж 5 тис. грн затримали екс-очільника Департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОДА, а тоді – керівника Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України Миколу Неїлика. Інкримінована стаття: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

За версією правоохоронців, він нібито вимагав ці кошти за укладення договору про реалізацію урожаю по заниженій вартості. Його затримували у службовому кабінеті оперативники Управління захисту економіки та слідчі вінницького відділу поліції, коли він брав частину коштів.

У суді Неїлику обирали міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту протягом двох місяців. Триває досудове розслідування.

4. Кіберполіцейські

У вересні 2017-го вінницькі СБУшники, поліцейські та прокуратура звітували про затримання на хабарі двох співробітників відділу протидії кіберзлочинності у Вінницькій області.

Обидва підозрювані - офіцери: капітан та старший лейтенант. За версією слідства, вони нібито вимагали у вінничанки 50 тис. грн. Така сума мала би "вберегти" жінку від кримінальної відповідальності за шахрайські дії із використанням електронних систем.

Оперативники СБУ затримали кіберполіцейських просто посеред вулиці. Інкримінована стаття: 368 ККУ "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою".

5. СБУшники

У березні детективи Національного антикорупційного бюро України разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою нібито впіймали у Вінниці двох співробітників обласного Управління Служби безпеки України під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 50 тис. доларів.

За попередньою інформацією, детективи НАБУ задокументували факт вимагання затриманими та одержання через посередника половини цієї суми від двох керівників суб'єктів господарювання за нездійснення тиску на бізнес підприємців.

Справа зараз слухається у Вінницькому міському суді Вінницької області. На лаві підсудних – двоє співробітників СБУ (сектор контррозвідувального захисту економіки). Інкримінована стаття: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, а також – зловживання впливом. Триває судове слідство.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme