ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Тервиборчком не пускає чинного мера Жмеринки взяти участь у виборах

Анатолія Кушніра зняли з виборчих перегонів без пояснень
Depo.
3 жовтня 2015 15:30
ФОТО: depo.ua
Тервиборчком не пускає чинного мера Жмеринки взяти участь у виборах
Тервиборчком не пускає чинного мера Жмеринки взяти участь у виборах

1 жовтня на засіданні Жмеринської міської виборчої комісії було скасовано реєстрацію кандидата на посаду міського голови Жмеринки Анатолія Кушніра, повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ГМ ОПОРА.

25 вересня міська виборча комісія зареєструвала Анатолія Кушніра кандидатом-самовисуванцем на посаду міського голови, а 27 вересня зареєструвала його першим номером списку кандидатів у депутати міськради від міського осередку партії "Нова політика".

Підставою для скасування реєстрації стало нібито порушення ним вимоги п. 5 статті 35 Закону України про місцеві вибори, де йдеться, що особа може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад, на посаду сільського, селищного, міського голови або старости шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.

За словами пана Кушніра, він вказав, що подається лідером осередку партії, а вони (ТВК) казали, що треба реєструвати саме кандидатом, інакше не хотіли приймати документи до розгляду. Хоча пункт 6 статті 38 Закону про місцеві вибори говорить, що лідером списку заява про згоду балотуватися не подається. Потім надійшла скарга одного з кандидатів, і Кушніра зняли з реєстрації, мотивувавши тим, що він зареєстрований від двох суб'єктів. Хоча по хронології першою була подана його заява про зняття з реєстрації як кандидата в депутати, а вже потім скарга одного з кандидатів.

Анатолій Кушнір каже, що міська виборча комісія вчинила деякі порушення, зокрема - не попередила його як кандидата про розгляд питання про зняття з реєстрації. Також А. Кушнір заявив, що о 9-й ранку 2 жовтня він попросив ТВК надати йому копію протоколу засідання, проте станом на 16-у годину її йому не надали, як не надали і письмового пояснення причини ненадання протоколу.

Коментуючи ситуацію на прохання ОПОРИ, в. о. голови Жмеринського міського осередку партії "Нова політика" Ірина Савіна зазначила: "вийшло непорозуміння, що лідер списку (перший номер у списку) нібито є кандидатом у депутати".

Також представник ОПОРИ звернувся з проханням про коментар до керівництва Жмеринської міської виборчої комісії. Голова комісії була на робочому місці, але сказала, що не може надати коментар за станом здоров'я. Заступника голови комісії не було на місці, секретар комісії теж відмовилась будь-що коментувати.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.