ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Фітнес-тренер Дмитро Глєбов: Якщо не здаватися, тіло винагородить досить скоро

Вінничанин Дмитро Глєбов свого часу вів спортивні новини на центральних каналах, а тепер сам веде популярний канал на "Ютубі"
Depo.
22 травня 2016 16:00
ФОТО: depo.ua
Фітнес-тренер Дмитро Глєбов: Якщо не здаватися, тіло винагородить досить скоро
Фітнес-тренер Дмитро Глєбов: Якщо не здаватися, тіло винагородить досить скоро

Про свій телевізійний досвід, фітнес і самомотивацію, а також актуальні поради для передлітнього – втім, будемо чесними, скоріше вже літнього – схуднення Дмитро Глєбов розповів кореспонденту Depo.Вінниця.

– Дмитро, одразу до найгарячішого: розкажи, як хоч трошки наблизити фігуру до стрункості напередодні літа?

Потрібно розуміти, що більшості перед літом підкачатися явно не вдасться. Процес здобуття форми не швидкий. Хороша фігура та здоров’я - ті цінності, які будуть з вами усе життя, якщо цілеспрямовано присвятити їм хоча б рік.

Однак можна скинути кілограмів 5 до літа, переважно, за рахунок обмеження вживання швидких вуглеводів, тобто картоплі, випічки, солодкого, особливо промислового виробництва, а також всіх виробів з пшеничного борошна, напівфабрикатів та жирів тваринного походження.

Намагайтеся їсти просту їжу, бажано домашнього приготування. А всі корисні вуглеводи, тобто крупи, висівковий хліб, іноді шоколад, варто вживати лише у першій половині дня. Надвечір надавайте перевагу білкам у вигляді нежирного м’яса чи сиру у адекватних порціях. Це забезпечить нормальне самопочуття та контроль над вагою.

Фітнес-зірка Дмитро Глєбов про мотивацію, здорове харчування та передлітнє схуднення - фото 1

Щодо фізичних навантажень, то без них ніяк. Але якщо важко одразу йти у залу, розпочніть з прогулянок - навіть декілька зупинок зроблять свою справу. Загалом, максимум руху і здорове харчування – нічого складного, насправді.

– Складно не "зіскочити" при першій ліпшій нагоді...

Дійсно, 80% "зіскакують" у перші місяці. Особливо ті, що починають ходити у тренажерну залу. Ніби й потрібно: літо скоро, когось дружина примусила, хтось закохався і так далі. Мотивація присутня, але тренування не вписуються у звичний спосіб життя. Тому більшість людей повертається до старих звичок, адже жили якось раніше.  Тож важливо усвідомити, що здоровий спосіб життя дійсно потрібен. Дійсно захотіти змінити ставлення до харчування та активності і не відмовлятися від "нового життя", коли буде складно. Тіло винагородить за дбайливе ставлення досить скоро.

– А ти як опинився в тренажерній залі?

Ще в 11 років я потрапив до спортивно-військового табору. Ми там і бігали, і стрибали, і траншеї копали. Саме тоді і відчув смак до спорту. Почав цікавитися східними бойовими мистецтвами, тенісом, легкою атлетикою. До речі, у бігу на короткі дистанції тренери мені пророкували велике майбутнє. Але з часом шукаєш спорт, не прив’язаний до місця і часу. Так я опинився у тренажерній залі.

Нині відчуваю просто шалене задоволення від можливості самому за себе відповідати, контролювати, але тут потрібна сила волі. Моя основна мотивація - це хороша фізична форма і здоров’я. У мене воно асоціюється саме зі спортом, а у більшості людей чомусь з аптекою.

Фітнес-зірка Дмитро Глєбов про мотивацію, здорове харчування та передлітнє схуднення - фото 2

– А у фітнес-тренери чому подався?

Свого часу був редактором спортивної рубрики журналу "Men’s Health". Саме тоді захопився методологією тренінгу, намагався розібратися, як працює організм, як реагує на різні навантаження. Багато випробовував на собі, і це також надихає працювати далі. Робота відходить, спорт незмінно залишається.

– До речі, щодо роботи: як ти потрапив "в телевізор", ще й на центральні канали? 

З дитинства мрії стати радіо- чи телеведучим не було. Тоді навіть професії радіодіджея не існувало. Лише диктори, які читали новини. На початку 1990-х почали з’являтися перші FM-радіостанції, але як таких орієнтирів у роботі ніхто не мав. Потрібно було вийти в ефір і оголосити пісню - все. Тому на кастинг на вінницькому радіо "Віта" йшов наосліп, маючи шкільний досвід ведучого урочистостей і бажання спробувати щось робити у цій сфері. На радіо мене затвердили, паралельно запропонувавши дебютувати у якості ведучого на однойменному телеканалі. Потім була ще низка місцевих радіостанцій і, зрештою, робота диктора і шеф-редактора у вінницькому корпункті "5 каналу".

Потім напівжартома розмістив свої фотографії у профільних кастинг-спільнотах в соціальній мережі. Навіть кілька раз їздив на кастинги, але це напрочуд виснажлива справа, і мені швидко набридло. Аж раптом мені написав менеджер з "1+1" і запропонував приїхати на проби ведучого спортивних новин. У них як раз румун був гендеректором, і він намагався переформатувати канал під румунські стандарти: тамтешні ведучі усі яскраві, нетипові, а в мене на той час - довге волосся і борода. Мене затвердили, але за певний час програму закрили.

Фітнес-зірка Дмитро Глєбов про мотивацію, здорове харчування та передлітнє схуднення - фото 2

Я трохи попрацював на одному продакшні, який транслював рубрику "Ідеї для оселі" на "Інтері". Після закриття проекту повернувся до Вінниці. Тому коли вже безпосередньо з каналу запросили на проби ведучих спортивної програми, то я практично не відреагував. Стомився від злетів та падінь. Але канал виявився наполегливим, і я таки погодився пройти ще один кастинг: я вже встиг полюбити професію і столицю, зрозумів, що не чуже місце займаю, тому приїхав і отримав нову роботу. І таким чином в програмі "Про Спорт" пропрацював до 2013 року.

– Чому ти вирішив запустити власний спортивний канал в Інтернеті?

Я ніколи не розділяв думку про те, що спортивні програми своє віджили. Коли я пішов з ТВ, то міркував, що саме мені подобається робити. І вирішив самостійно знімати програми для Інтернету. Кількість підписників на моєму каналі майже 50 тисяч, і це свідчить про те, що для людей спортивна тематика не втратила актуальності.

Знімаю переважно сам, іноді з оператором. Як показує досвід, для глядачів таких проектів важливий не антураж, а якість інформації. Я, звісно, не проти зняти щось масштабніше, можливо, з часом до цього прийду, але це витрати, їх потрібно покривати. І за відсутності телевізійного майданчика - це просто не доцільно.

Поки що така діяльність для мене більше хобі, аніж робота, знімаю під настрій. Для того, щоб монетизувати подібний напрям, ним потрібно максимально займатися. Але я абсолютно не комерсант за натурою: ані таланту, ані бажання, потрібно шукати менеджера. Так що поки що у мене невеличке кишенькове ЗМІ.

Фітнес-зірка Дмитро Глєбов про мотивацію, здорове харчування та передлітнє схуднення - фото 3

– Наскільки конкурентоспроможний вітчизняний спортивний контент на "Ютубі" у порівнянні з іноземним?

Конкуренція з боку іноземців, ясна річ, присутня, але "наші" її частково нівелюють. В першу чергу, за рахунок мови. Зрозуміло, що навіть круте відео без перекладу дивитися практично немає сенсу. Адже це прикладна дисципліна, у якій важливі чіткі роз’яснення та наближеність до українських реалій.

Попри це, закордонних зірок в Україні однозначно дивляться. Щодо українського відео за кордоном – не впевнений. Я думаю, що як такої конкуренції за аудиторію немає. У кожного свій глядач. Звісно, у англомовних країнах аудиторія більша за рахунок кількості англомовних країн у світі.

Фітнес-зірка Дмитро Глєбов про мотивацію, здорове харчування та передлітнє схуднення - фото 5

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця