Театр у саду: Як завершувався цьогорічний "Острів Європа"

Люди приходили цілими сім’ями, щоб послухати Мар’яну Садовську

Головним музичним завершенням цьогорічного фестивалю "Острів Європа" у Вінниці став вечір Мар’яни Садовської у саду Коцюбинського. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вежу".

В Україні Мар’яна Садовська буває нечасто, переважно гастролюючи за кордоном, тому на зустріч з нею вінничани чекали ососбливо.

Мар’яна Садовська – львів’янка, яка нині виступає на легендарних фестивалях в США, Японії та Латинській Америці. Її пісні – це переважно етнічні мотиви з усього світу. За кордоном її звуть "Українська Бйорк".  

Люди приходили цілими сім’ями, щоб послухати Садовську, сідали в імпровізованому партері і просто на траві, навіть обсідали гранітну огорожу пам’ятника Коцюбинському вже навіть за межами саду.

Слухачів особливо вразила композиція-перформанс про те, що "десь знову закінчилася війна". За тим було дійство однієї акторки, під час якого Садовська зображувала абсурдність, лицемірство, і часом нікчемність політики. Співачку-акторку викликали на біс тривалими оваціями.

"Це вперше я співала у Вінниці ще й у такому місці". І я вперше на відкритому просторі виконувала цю програму. Я дякую вам всім, і особливо пану Олександру Вешелені за його наполягання, за те, що це вдалося. Тому що я страшенно щаслива бути сьогодні тут, я дуже дякую!", – сказала Садовська на завершення виступу.

Під оплески до сцени вийшов і куратор "Острова Європа" у Вінниці Олександр Вешелені. 

"Не віриться, що вже минуло чотири дні фестивалю і вже завтра ми будемо його лише згадувати. Я вдячний всім, хто допоміг зробити цей фестиваль, адже "Острів Європа" – це про силу зробленого, почутого та сказаного. Це купа вдячних і задіяних людей, а також спонсорів та партнерів, яких у нас не так вже й мало. Фестиваль відвідало близько півтори тисячі людей. І хоч це не надто багато, але… нас дуже багато в кожному з нас", - підсумував Вешел

Нагадаємо, Оксана Забужко влаштувала поетичні читання в центрі Вінниці.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця