ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суддю - колишнього "кадебіста" залишили працювати в Апеляційному суді Вінницької області

Вища рада юстиції вирішила, що у судді Миколи Юненка бездоганна репутація, тож його можна "звільнити" від люстрації
Depo.
21 червня 2016 16:25
ФОТО: depo.ua

Вища рада юстиції (ВРЮ) вирішила відмовити у внесенні до Верховної Ради подання про звільнення судді апеляційного суду Вінницької області Миколи Юненка, який у 1988 - 1992 роках проходив військову службу в КДБ. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Закон і Бізнес". 

Суддя Микола Юненко, який після окупації Криму був переведений з Севастополя у Вінницю, у 1988 - 1992 роках проходив військову службу на офіцерській посаді в Управлінні Комітету державної безпеки - Управлінні Служби безпеки України по Рівненській області. Там він займався питаннями захисту конституційного ладу, боротьби з проявами тероризму, диверсій та найманства для участі у збройних конфліктах інших держав, питаннями реабілітації осіб відповідно до Закону "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні".

Член ВРЮ Анатолій Мірошниченко, доповідаючи по справі Юненка, заявив, що суддя не причетний до узурпації влади президентом Януковичем, підриву основ національної безпеки і оборони України чи порушень прав і свобод людини. Відтак, на думку Мірошниченка, до Юненка можна не застосовувати санкції закону про люстрацію. 

"Усі зібрані матеріали свідчать про бездоганну репутацію судді Юненка М.О., він демонструє високі показники у роботі, характеризується виключно позитивно. Особливо відзначу той факт, що суддя Юненко М.О. працював в апеляційному суді міста Севастополя на час аннексії території АРК і був у числі тих небагатьох суддів, які зберегли вірність присязі. Юненко М.О. переїхав на неокуповану територію України і був переведений на роботу до апеляційного суду Вінницької області", - зауважив член ВРЮ.

Нагадаємо, що служба в КДБ Законом "Про очищення влади" передбачена як підстава для застосування люстраційних заборон.

 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця