Суд відхилив апеляцію майора, який допустив 6 цивільних на калинівський арсенал

Майор Роман Бондарець не зміг довести суду, що допуск цивільних осіб на територію арсеналу - не його вина

Вчора, 4 січня, у Апеляційному суді Вінницької області розглянули апеляційну скаргу майора Романа Бондарця на постанову Калинівського районного суду, якою його визнали винним у недбалому ставленні до військової служби та оштрафували, повідомляє кореспондентка Depo.Вінниця.

Майор Бондарець написав апеляційну скаргу, у якій просив скасувати рішення районного суду, його не штрафувати, а провадження закрити.

"26 вересня я виконував свої посадові обов'язки на КПП адміністративно-господарчої частини території. Тому я фізично не міг бути на КПП технічної території та здійснювати там контроль. В 13:20 представники компанії "Аріадна-Полісся" потрапили на технічну територію, бо їх пропустив черговий КПП за вказівкою командира військової частини. У них не було погодження від СБУ та матеріальної перепустки, але їх пропустили", - пояснював у суді Роман Бондарець. Він наголошував, що його посадовими обов'язками не передбачено організацію пропускного режиму, лише - здійснення контролю. Тож його повноваження є досить обмеженими.

Представник військової прокуратури Центрального регіону України В'ячеслав Музика, що був присутній на засіданні, сказав, що недбале ставлення до військової служби майора полягає в тому, що чергові КПП йому (Бондарцю - Ред.) не повідомили про те, що командир наказав їм пропустити на технічну територію осіб в обхід усталеній процедурі допуску на режимний об'єкт.

"Якщо командир дав вказівку, то Бондарець мав цей факт виявити, черговий мав йому доповісти. Але цього не відбулося. Свою вину він визнавав і при складанні протоколу, і в суді першої інстанції", - аргументував військовий прокурор Музика.

Допитували у суді і свідка - юриста Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку.

Він також наголошував, що законодавчо відповідати за ті події мають той, хто віддавав наказ і той, хто його виконував. Тобто, командир військової частини та черговий КПП (якого теж оштрафували, - Ред.).

Суд ухвалив рішення: постанову Калинівського районного суду не змінювати та залишити в силі, а апеляційну скаргу Романа Бондарця залишити без розгляду. Вже після завершення судового розгляду стало відомо, що майора після цієї ситуації ще й понизили в посаді.

Додамо, що протокол на Бондарця склали за статтею 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Недбале ставлення до військової служби". Калинівський райсуд виніс постанову 10 листопада 2017 року, якою майора Бондарця оштрафували на 2465 грн. Також він має сплатити 320 грн судового збору.

Нагадаємо, що 26 вересня 2017 року на технічну територію військової частини А1119 пропустили шість цивільних осіб без перепусток. У автомобілі вони провезли "курильні та запалювальні речі, а також нафтопродукти".

Читайте також: Військова контррозвідка попереджала про недоліки у роботі калинівського арсеналу, - Грицак

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Мітки: #вибухи