У Вінниці судять двох чоловіків за махінації з гвинтокрилами

Екс-директора Вінницького авіаційного заводу Олега Ярославського і колишнього заступника директора ДАП "Універсал-Авіа" Ігоря Гладченка звинувачують у заволодінні державним майном
Depo.
16 грудня 2016 09:11
ФОТО: depo.ua
У Вінниці судять двох чоловіків за махінації з гвинтокрилами
У Вінниці судять двох чоловіків за махінації з гвинтокрилами

Вінницький міський суд відправив на додаткове розслідування справу про незаконне відчуження у 2007 році п’яти вертольотів Мі-2, випущених у 1986 році випуску державіапідприємством "Універсал-Авіа". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на постанову суду.

За даними Генпрокуратури, у 2006-2007 рр. підприємство "Універсал-Авіа" передало 5 гелікоптерів Мі-2 на ремонт Вінницькому авіаційному заводу. Влітку 2007 року Гладченко назвався власником вертольотів і продав їх за 25 тис грн. авіазаводу. Авіазавод через "Укрспецекспорт" перепродав 2 гелікоптери в Лівію компанії "Defence Systems International Inc" за $109 тис, з яких $101 тис пізніше були перераховані Вінницькому авіазаводу і використані на потреби підприємства.

Державіаадміністрація України виявила нестачу цих 5 гелікоптерів у 2008 році. За даними судової експертизи 2011 року, до ремонту вартість вертольотів становила 386 тис. грн.

Підсудні своєї вини не визнають. Ярославський розповів у суді, що у 2006 р., коли авіазавод був у скрутному становищі, надійшло замовлення від  вищезгаданої лівійської компанії на ремонт 8 гелікоптерів МІ-2. Необхідні гелікоптери виявилися на ДАП "Універсал-Авіа". Ярославський заявив, що отримані від продажу двох вертольотів кошти були витрачені на ремонтні роботи інших гвинтокрилів і потреби підприємства. При цьому екс-директор каже, що він не перевіряв, кому належать гелікоптери, оскільки не робив цього й раніше. Ярославський запевняє, що попередньої змови з Гладченком він не мав і йому навіть не було відомо, що той працює на ДАП "Універсал-Авіа".

Гладченко ж визнав свою вину у перевищенні службових повноважень, але стверджує, що всі його дії були спрямовані на відновлення роботи авіазаводу, наприклад, заявив, що повернув заводу частину отриманих коштів - 15 тис грн.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах