Сьогодні – УПЦ МП, завтра – ПЦУ: На Вінниччині віряни пропонують молитися в храмі по черзі

Текст звернення до архієпископа Варсонофія підписали 222 парафіянина

Члени релігійної громади Свято-Миколаївського храму с. Пеньківка Літинського району, що на Вінничині, підписали відкрите звернення до архієпископа Варсонофія. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницько-Барської єпархії ПЦУ.

У зверненні йдеться про рішення приєднатися до Помісної Православної Церкви України, яке громада ухвалила а ще у січні. Але колишній настоятель не підтримав рішення релігійної громади і заборонив людям молитися в храмі. З того часу вони проводять богослужіння у дворі церкви.

Громада нагадала архієпископу Варсонофію, що це вже не перше звернення  до нього (попереднєтбуло проігноровано). Архєпископ Варсонофій, коментуючи хресну ходу в Калинівці, заявив, що "конфлікти з конфесійної приналежності парафій повинні вирішуватися мирним шляхом за допомогою перемовин" і наголосив, що вони (тобто Вінницька єпархія УПЦ) "завжди готові до діалогу".

Враховуючи задекларовану готовність до діалогу, релігійна громада запропонувала владиці Варсонофію встановити почергове служіння в Свято-Миколаївському храмі с. Пеньківка.

Звернення вірян закінчується такими словами: "Владико! Ми сподіваємося, що цього разу Ви почуєте нас і задля встановлення релігійного миру та спокою на нашій парафії погодитесь на почергове служіння, тому що до миру та єдності закликав нас Спаситель: "мир майте між собою" (Мк.9,50).

Текст звернення підписали 222 парафіянина.

Повний текст звернення можна прочитати тут.

Нагадаємо, за перехід до ПЦУ жителі Пеньківки проголосували у січні цього року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook