ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Вінниці з'явиться хоспісне відділення

В обласному центрі створюють стаціонарне хоспісне відділення та мобільну бригаду допомоги хворим дітям
Depo.
8 вересня 2015 09:59
ФОТО: depo.ua
У Вінниці з
У Вінниці з'явиться хоспісне відділення

На Вінниччині розпочався проект допомоги смертельно хворим дітям "Паліативна та хоспісна допомога дітям Вінниччини", повідомляє Depo.Вінниця із посиланням на i-vin.info

Ідею "Вінницької асоціації медиків" було схвалено на обласному конкурсі для громадських організацій, відтак проект отримав фінансування з обласного бюджету. Він триватиме до Всесвітнього дня паліативних хворих, який відзначають 10 жовтня. Головною метою проекту є створення стаціонарного хоспісного відділення та мобільної бригади для виїзду додому до хворих дітей.

Сьогодні смертельно хворі помирають на руках у родичів, адже в Україні юридично не закріплений статус паліативного хворого. Тому навіть дітей з невиліковними хворобами направляють до обласної лікарні, де особливої допомоги вони не отримують, а потім повертаються додому до батьків. 

Проект "Паліативна та хоспісна допомога дітям Вінниччини" включатиме кілька етапів. Відбудеться молитовний марафон за участі представників духівництва різних конфесій. Для поширення інформації про паліативну та хоспісну допомогу організують круглий стіл із залученням експертів, влади та громадських організацій. Під час марафону "Цінуй життя!" сформують мобільну бригаду медиків, яка надаватиме допомогу смертельно хворим, причому не лише медичну, але й психологічну. Також там збиратимуть кошти для потреб смертельно хворих за сприяння Товариства Червоного Хреста.

Після марафону відбудеться тиждень паліативної допомоги, в рамках якого в одному з торгових центрів організують виставку робіт дітей, які проходять лікування в онкологічному відділенні. Під час флеш-мобу "Браслети Життя" вінничани зможуть придбати браслети, які робили онкохворі діти. 

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця