Посадовець ЗСУ довів у суді, що не винен у калинівських вибухах

Начальник Центрального ракетно-артилерійського управління Озброєння ЗСУ оскаржив у суді результати службового розслідування Міноборони по минулорічним вибухам на калинівському арсеналі

Про це йдеться в матеріалах судової справи оприлюдненої у Єдиному державному реєстрі судових рішень, передає Depo.Вінниця.

За результатами службового розслідування Міноборони по факту виникнення надзвичайної події в м. Калинівка Вінницької області на 48 артилерійському арсеналі, до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження про неповну службову відповідність притягнуто начальника Центрального ракетно-артилерійського управління Озброєння Збройних Сил України.

З матеріалів справи вбачається, що пан полковник не погодився з результатами розслідування і оскаржив їх у суді. На початку березня 2018 року Рівненський окружний адміністративний суд задовольнив його позов посилаючись, зокрема, на те, що висновок службового розслідування необґрунтований, а факт вчинення військовослужбовцем правопорушення недоведено: "Таким чином суд скасував наказ про притягнення начальника Центрального ракетно-артилерійського управління Озброєння ЗСУ до дисциплінарної відповідальності".

Рівненські судді посилаються на те, що в ході проведення службового розслідування не було встановлено остаточні причини самої події та причинно-наслідкового зв'язку між діями або бездіяльністю посадових осіб Міністерства оборони України та Збройних Сил України з причинами надзвичайної події.

Міноборони, у свою чергу, оскаржило рішення суду першої інстанції в апеляційному суді. Однак постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду скаргу Міноборони було відхилено, а рішення рівненських суддів залишено без змін.

"За наведених обставин справи та положень законодавства, колегія суддів приходить до висновку, що дисциплінарне стягнення у вигляді попередження про неповну посадову відповідність, накладено на ОСОБА_3 наказом №219 КП від 07.12.2017 року з порушенням місячного строку, встановленого ст.87 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України. Відтак, при прийнятті спірного наказу відповідачем були порушені вимоги ст.87 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, що є підставою для скасування спірного наказу", - йдеться в постанові ЖААС.

Нагадаємо, що у справі калинівського арсеналу поменшало томів та свідків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця