Скільки високоякісного молока дають вінницькі корови

В Україні є проблема із преміальною молочною сировиною

Depo.
21 квітня 2017 11:59
ФОТО: depo.ua

На Вінниччині частка преміальної молочної сировини становить всього 8 %. Поголів'я великої рогатої худоби та якість молока, що вироблялося в господарствах за минулий рік, можна відстежити за картою, яку розробила Асоціація виробників молока. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посилання на сторінку у Facebook міністра агрополітики Тараса Кутового.

"Такі ініціативи важливі і необхідні для аналізу та розвитку галузі. Маю надію, що фермерського молока вищого гатунку найближчим часом стане достатньо, щоб вдовольнити потреби виробників молочної продукції", –написав міністр.

Автори проекту наголошують, що в Україні є проблема із преміальною сировиною. Лише в трьох регіонах України – Київській, Черкаській та Чернігівській областях – частка молока екстра-гатунку сягає близько половини від загального виробництва.

У Сумській області частка преміальної молочної сировини становить 31%, у Харківській – 19,7%, у Дніпропетровській – 16,9%, у Миколаївській – 15,5%, у Полтавській – 11%, у Тернопільській – 8,7%, Вінницькій – 8%, у Волинській – 4,4%.

У решті областей України молоко екстра-гатунку взагалі не виробляється.

Нагадаємо, торік на Вінниччині селяни перекривали трасу, вимагаючи підняти закупівельні ціни на молоко.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця