Як фармацевт у Вінниці "зачинив" будинок для крадіїв, безхатченків та наркоманів

Патріотична "Аліса" відчинить хвіртку, повідомить про суму боргу за комуналку та пришвидшить процес голосування

Як фармацевт у Вінниці "зачинив" будинок…

Її голос мелодійний, натомість характер – залізний. Вона – це система електронної ідентифікації мешканців будинку по Острозького, 39, у Вінниці. До кожного, хто входить на територію 96-квартирної багатоповерхівки, вона звертається зі словами "Долина-39 вітає вас!", повідомляючи таким чином назву створеного тут ОСББ. Втім, відкритий вхід лише володарю спеціального електронного ключа, за допомогою якого "долиняни" вирішили захистити свою територію від сторонніх. У першу чергу – крадіїв та наркоманів.

СИСТЕМА ІДЕНТИФІКАЦІЇ. ЗАГОЛОВОК - фото 1

"На території ОСББ продавали наркотики. У квартирах, підвалах. Ми викликали поліцію, поліція продавців забрала, деякий час протримала – і вони вже на свободі", - розповідає голова правління ОСББ Віталій Блащук. За його словами, докучали мешканцям і дрібні крадіжки.

Спочатку мешканці замислювалися над тим, аби придбати домофон російського виробництва за 12 тис грн. Але патріотизм та заощадливість перемогли. В результаті система ідентифікації обійшлася ОСББ у 4 тис грн.

Розробив її протягом тижня один із мешканців будинку, Максим Блащук. Фармацевт за освітою, він захоплюється електронікою та встиг закінчити онлайн-курси із розробки вбудованих електропристроїв при Техаському університеті.

СИСТЕМА ІДЕНТИФІКАЦІЇ. ЗАГОЛОВОК - фото 2

Складові його ноу-хау, названого на честь дружини "Алісою", – це об'єднані в одну систему камера відеоспостереження, одноплатний комп'ютер та запрограмовані спеціальним чином електронні ключі. Кожен із них – унікальний, як відбитки пальців. Підробити такий ключ неможливо, каже Віталій Блащук, підтверджуючи свої слова розповіддю про невдалі спроби копіювання.

СИСТЕМА ІДЕНТИФІКАЦІЇ. ЗАГОЛОВОК - фото 3

За його словами, кожна квартира отримала безкоштовно по 2 ключі. Хто хотів більше – платив по 35 гривень. Саме такою є собівартість самого ключа та його програмування.

Запрацювала "Аліса" з 1 листопада. Після чого крадії та наркоторговці, за словами голови правління ОСББ, "самоліквідувалися". А разом із ними і бомжі, які облюбували підвал будинку.

Натомість зітхнули із полегшенням усі батьки. Адже "Аліса" чітко фіксує, хто і коли зайшов на підконтрольну територію або вийшов із неї. Тож завжди є можливість дізнатися, чи дома дитина, коли вона прийшла чи пішла зі двору. Звичайно, якщо вона має ключ. Бо якщо його немає – хвіртка не відчиниться.

СИСТЕМА ІДЕНТИФІКАЦІЇ. ЗАГОЛОВОК - фото 4

Але на цьому інноватори зупинятися не збираються. За словами Віталія Блащука, після 20 числа кожного місяця "Аліса" нагадуватиме про суму, яку мають сплатити мешканці будинку за комунальні послуги: крім привітання вони почують: "Сума вашої заборгованості … гривень … копійок".

А незабаром за допомогою електронного ключа члени ОСББ зможуть проголосувати за те чи інше рішення.

"Аби рішення було ухвалене, за нього повинні проголосувати 75% квартир. Голосування за цю систему у нас тривало 45 днів – поки зібрали усі підписи. Зараз можна проголосувати протягом 1-2 годин. Виноситься пульт, на ньому дві кнопки: "За" та "Проти". І мешканець підносить ключ до тієї, яка відповідає його варіанту відповіді. Поки не проголосуєш – не пройдеш", - сміється Віталій Блащук.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme