"Шпага Пирогова": У Вінниці зніматимуть фільм про маловідомі сторінки життя вченого

Інноваційний краєзнавчий проєкт "Шпага Пирогова" став одним з переможців конкурсу на фінансову підтримку з обласного бюджету в 2019 році

На Вінниччині розпочинається дослідження маловідомих фактів життя професора Миколи Пирогова. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

Інноваційний краєзнавчий проект "Шпага Пирогова" став одним з переможців конкурсу на фінансову підтримку з обласного бюджету в 2019 році.

"Постать Миколи Івановича Пирогова – це такий собі міфотворчий фактор для Вінниччини, тому що життя та діяльність відомого хірурга містять у собі чимало спірних моментів та таємниць. Це стосується й викрадення з усипальниці його шпаги – подарунка австрійського імператора Франца Йосифа, яка за переказами була "багато оздоблена коштовним камінням" та є абсолютно необхідним атрибутом мундиру, у якому похований таємний радник Микола Пирогов. Головна тема нашого дослідження стосуватиметься історії дарування та викрадення шпаги, пошуку архівних документів з її описом, виготовлення на базі цих документів репліки артефакту та передача його до Національного музею – садиби Пирогова", – зазначив керівник проекту Андрій Орленко.

У рамках реалізації проєкту планується відвідати відповідні архіви та музеї Відня, Берліна і Санкт-Петербурга, а також створити науково-популярний фільм "Шпага Пирогова", який розповідатиме про етапи дослідницької роботи.

За словами Орленка, "Шпага Пирогова" – це лише частинка дослідження, що дозволить сприяти краєзнавчій роботі у Вінницькій області, зокрема щодо збору та опрацювання маловідомих фактів про життя та діяльність Миколи Пирогова та його перебування на Вінниччині.

Нагадаємо, рік тому у Вінниці українські фахівці вперше провели самостійну, без участі та допомоги московських колег, ребальзамацію тіла вченого.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця