ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Що Україна може зробити з полоненими ГРУшниками

Depo.ua поспілкувався з політологами щодо того, чи зможе українська дипломатія використати історію з російськими військовими полоненими для тиску на Захід та Росію щодо ситуації з Донбасом
Depo.
18 травня 2015 23:01
ФОТО: depo.ua
Що Україна може зробити з полоненими ГРУшниками
Що Україна може зробити з полоненими ГРУшниками

Віктор Небоженко, політолог: Демонстрація російських військових відбулася, бо шукають новий формат переговорів

Варто розуміти, що до нинішньої історії з якихось взаємних домовленостей фактор російських військовополонених не використовувався. Схожа ситуація спостерігається в невикористанні авіації в російсько-українській війні. І той факт, що зараз демонстративно показали цих двох військовополонених пов'язаний з тим, що повністю зупинився Мінський переговорний процес. Україна послала туди найдосвідченіших, найстаріших і сильних, здавалося б, перемовників. Страшніше ніж об'єднати Горбуліна, Марчука і Кучму важко придумати. Але Порошенко, познущавшись над ними, зробив це. Але процес все одно не пішов.
Я думаю, що справа не в наших політиках, які до того ж мають дуже обмежені повноваження. З самого початку Мінський процес розглядався під Меркель і Путіна, а також Київ і сепаратистів. США з цієї схеми випадали. В результаті, схема не працює.

Зараз демонстрація російських офіцерів - це демонстрація того, що потрібно шукати інший формат. Час іде, нам дуже важко, але росіянам - ще гірше. Якщо вони не зроблять атаку для розгрому української армії, то взимку вже ніхто цього робити не буде. А це означає згасання конфлікту, причому, через ослаблення Росії. І Путін чудово розуміє, що у нього залишилося всього пару місяців, щоб переламати ситуацію на свою користь. Це означає - добитися для нього підписання нового договору.

Зараз розпочинаються нові дипломатичні ігри. І для цього з'являються російські офіцери, щоб поміняти формат, і щоб у ньому з'явилися Штати.

Якщо ж це просто Київ затіяв гру нервів з Кремлем, то він глибоко помиляється: у Кремля немає нервів...

Володимир Фесенко, политолог: факти про російських полонених можна використати у Міжнародному кримінальному суді

Я не думаю, що тут можливий якийсь тиск. Хіба це перший такий випадок? Ні, затримання російських військових траплялися і до цього, але Росія все заперечує. Нам потрібно максимально юридично коректно і з найбільшим підбором фактів - хто, звідки, які номери військових квитків - все це документувати на майбутнє.
Частина наших західних партнерів прекрасно розуміють, що російські військові воюють в Україні. Тут для них секретів немає. Але Росія все це буде заперечувати. А ось на майбутнє, якщо справа дійде, наприклад, до Міжнародного кримінального суду, ці факти будуть вкрай важливі.

А зараз тиснути безглуздо. І в Німеччині, і у Франції прекрасно розуміють, що у нас воює Росія, але вони шукають компроміси з Росією, і не хочуть ескалації військових дій. Вони це візьмуть до уваги, але ситуацію це принципово не змінить.

Олексій Гарань, політолог, професор НАУКМА: Це може стати сигналом для російських військових

Цій історії має бути надано якомога ширший розголос. Матеріали їх зізнань мають бути розповсюджені на міжнародній арені та серед міжнародних організацій нашим МЗС та нашими представниками закордоном.

Це є дійсно докази того, що на Донбасі проти України воюють не якісь добровольці, а кадрові військовослужбовці. Уже оголошено про те, що їх не обмінюватимуть на полонених. У зв'язку з цим ми можемо ставити більш серйозні вимоги: зокрема, щодо їх обміну на Савченко. До того ж це стане сигналом для всіх російських військових, що їх тут очікуватиме суд.