Сейсмолог розповів, чому не всі вінничани відчули землетрус

Експерт Олександр Кендзера каже, що середовище під кожним будинком схоже на фільтр
Сейсмолог розповів, чому не всі вінничани відчули землетрус
Сейсмолог розповів, чому не всі вінничани відчули землетрус

У ніч на суботу, 24 вересня, чимало вінничан відчули підземні поштовхи, але далеко не всі прокинулися від землетрусу. Про це повідомляє  Depo.Вінниця з посиланням на 20 хвилин.

Як пояснив керівник відділу сейсмічної небезпеки Інституту геофізики імені С.І. Субботіна Олександр Кендзера, середовище під кожним будинком може резонувати по-різному, тому не кожен вінничанин відчув поштовхи.

"Середовище під будинком - немов фільтр, деякі частоти пропускає, деякі зменшує, а деякі підсилює. Тому жителі Вінничини й відчували прояви землетрусу по-різному: поштовхи можуть увійти в резонанс із частотами будинку, тим самим підсиливши його коливання. І навпаки, якщо середовище під будинком не пропускає або зменшує частоти поштовхів, жителі будинку коливань не відчують", - пояснив сейсмолог.

Кендзера досліджував землетрус на Вінниччині у 1986 році.

"Востаннє сильні землетруси відбувалися ще в минулому столітті: у 1940, 1977, 1986 та 1990 роках. Я досліджував землетрус 1986 року у Вінницькій області, і можу сказати, що тоді були набагато сильніші ефекти, порівняно із сьогоднішніми", - додав фахівець. 

Нагадаємо, 24 вересня вінничани активно обговорювали землетрус у соцмережах

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця