Сейсмолог розповів, чому не всі вінничани відчули землетрус

Експерт Олександр Кендзера каже, що середовище під кожним будинком схоже на фільтр
Depo.
28 вересня 2016 12:14
ФОТО: depo.ua
Сейсмолог розповів, чому не всі вінничани відчули землетрус
Сейсмолог розповів, чому не всі вінничани відчули землетрус

У ніч на суботу, 24 вересня, чимало вінничан відчули підземні поштовхи, але далеко не всі прокинулися від землетрусу. Про це повідомляє  Depo.Вінниця з посиланням на 20 хвилин.

Як пояснив керівник відділу сейсмічної небезпеки Інституту геофізики імені С.І. Субботіна Олександр Кендзера, середовище під кожним будинком може резонувати по-різному, тому не кожен вінничанин відчув поштовхи.

"Середовище під будинком - немов фільтр, деякі частоти пропускає, деякі зменшує, а деякі підсилює. Тому жителі Вінничини й відчували прояви землетрусу по-різному: поштовхи можуть увійти в резонанс із частотами будинку, тим самим підсиливши його коливання. І навпаки, якщо середовище під будинком не пропускає або зменшує частоти поштовхів, жителі будинку коливань не відчують", - пояснив сейсмолог.

Кендзера досліджував землетрус на Вінниччині у 1986 році.

"Востаннє сильні землетруси відбувалися ще в минулому столітті: у 1940, 1977, 1986 та 1990 роках. Я досліджував землетрус 1986 року у Вінницькій області, і можу сказати, що тоді були набагато сильніші ефекти, порівняно із сьогоднішніми", - додав фахівець. 

Нагадаємо, 24 вересня вінничани активно обговорювали землетрус у соцмережах

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця