Серіали надихнули: Вінницький експерт запатентував унікальну "валізу" для речових доказів


Головна ідея створення упаковки – максимальне збереження інформації на об’єктах дослідження, на яких залишаються відбитки пальців, сліди біологічного походження, продукти пострілу

Серіали надихнули: Вінницький експерт за…

У Вінницькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України запатентували комплект для пакування речових доказів. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.інфо.

Комплект розробив заступник директора установи Юрій Куслій.

 "Робота експерта Вінницького НДЕКЦ МВС України складається з двох етапів. Перший – це участь як спеціаліста під час проведення огляду місця події. Основна задача - якісно вилучити сліди. Наступним кроком буде їх правильне упакування та транспортування, щоб у майбутньому якісно провести експертизу. Це, як зрозуміло, вже і є другий етап, коли дослідження проводиться у лабораторії установи", - пояснює Куслій.

Комплект "експерта-винахідника" візуально схожий на упаковку з-під піци. Його можна використовувати для зберігання та транспортування як великогабаритних, так і дрібних об’єктів дослідження. Вони фіксуються полімерними хомутами. З метою мінімізації контакту об’єкта з поверхнею упаковки застосовуються ребристі опори.

"Ідея створення упаковки виникла після перегляду криміналістичних серіалів. Наступним кроком був аналіз наявних аналогів. Виявилося, що у трьох країнах, США, Білорусь, Росія, використовуються схожі упаковки", - продовжує Куслій.

Головна ідея створення упаковки – максимальне збереження інформації на об’єктах дослідження, на яких залишаються відбитки пальців, сліди біологічного походження, продукти пострілу.

Нині Куслій проводить розширену апробацію упаковки, з метою врахуванням недоліків, які будуть виявлені, їх усунення та подальшим веденням переговорів з підприємствами, які зможуть виготовляти його комплект для пакування речових доказів на серійному виробництві.

На фото: Ігор Шевченко, патентний повірений у Вінницькій області, з винаходом Куслія.

Нагадаємо, викладач з Вінниці сконструював електробайк із літака.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook