ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Реформа чиновницького апарату обійдеться у 12 млрд грн

Голова Нацагенства з питань держслужби Костянтин Ващенко розповів, як за 2-3 роки працюватимуть українські чиновники
Depo.
17 вересня 2015 14:25
ФОТО: depo.ua
Реформа чиновницького апарату обійдеться у 12 млрд грн
Реформа чиновницького апарату обійдеться у 12 млрд грн

Реформа державної служби стосується більше 300 тисяч службовців по всій країні, а її впровадження займе 2-3 роки. Про це під час візиту до Вінниці заявив голова Нацагенства з питань дерслужби Костянтин Ващенко, повідомляє Depo.Вінниця.

У Нацагенстві кажуть, що головне - спростити процедуру надання послуг населенню та прибрати структури, які виконують однакові функції. Як наслідок відбудеться скорочення персоналу. Втім, тих, хто зможе пройти переатестацію залишать працювати. Водночас в ході реформи має зникнути близько половини дозвільних документів, які гальмують надання послуг населенню.

Ще одним нововведенням стане система щорічної оцінки кожного співробітника, на кшталт KPI (ключові показники ефективності). Раз на рік проводитиметься оцінка роботи персоналу за визначеними показниками. Держслужбовців з поганими оцінками звільнятимуть.

Модель реформи запозичили у Європи, але планують адаптувати для України. Наразі законопроект прийнято в першому читанні. Аби парламент проголосував його і в другому, необхідно внести 1200 поправок. За словами Костянтина Ващенко, наступне голосування заплановано на кінець вересня. А от запрацювати він зможе не раніше аніж за півроку, після того як буде прийнято близько 30 урядових рішень.

Не виключено, що голосування цього законопроекту будуть ще не раз переносити, адже держслужбовці, на думку Костянтина Ващенка, спробують відвоювати для себе якнайбільше преференцій.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.