UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Реабілітація за допомогою мікрогріну: На Вінниччині оригінально збираються відновлювати військових

жінка започаткувала бізнес, завдяки йому планує проводити реабілітацію для захисників

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Реабілітація за допомогою мікрогріну: На…
Мікрогрін і реабілітація

Про це пише Agronews.ua, передає Depo.Вінниця.

Ідею втілює в життя жінка військового Тетяна Кухар, як ініціює реабілітацією мікрогріном.

"Увесь цей час я на зв’язку з військовими. Знаю їхні потреби, переживання. Бачу, як змінюється людина, коли вона перебуває на бойових позиціях. На скільки їй потрібна допомога рідних та близьких.  Помітила, коли чоловікові дають відпустку і він займається городньою справою, або перебуває на природі, це його заспокоює", - розповідає жінка.

За її словами це була спільна ідея з чоловіком-військовим. Вона взяла участь у конкурсі мікрогрантів і виграла 100 тисяч гривень. За ці гроші купила теплицю на 84 м.кв. 

"Якраз так склалося, що чоловік приїздив додому, у відпустку, й допомагав її встановлювати. Ви б бачили з якою любов’ю він це все робив", - ділиться емоціями Тетяна.

Жінка каже, що тоді й спільно вирішили, це буде бізнес для ветеранів. Уже вдалося облаштувати теплицю, купити туди субстрат, чорнозем та перегній. Також придбали маленький мотоблок, аби зручно було працювати. Є й насіння, щоб сіяти.     

В планах ще поставити котел у теплиці та електрику, щоб в ній вирощувати мікрогрін, зелень та овочі.  Це сучасно та корисно.

"Я зрозуміла, що для ветеранів – це потрібна справа не в плані фінансів, а як релаксація. Ми не сім’я аграріїв, але багато читали літератури про це заняття. Пробували вирощувати мікрогрін на вікні. Ви б бачили очі та емоції чоловіка, коли рослинка проростала та показувала листочки. Я зрозуміла, що йде своєрідний процес лікування, відволікання від поганих думок і, звісно, ж налаштовування на щось гарне", - пояснює вона. 

Головна ідея така, що ветерани, за бажанням, зможуть прийти і попрацювати в своє задоволення. Адже для них тут чимало корисного. Сіяти насіння – працює моторика пальців. Потім спостерігати, як воно проростає, розвивається – це позитивні емоції. Може хтось захоче просто прийти і подивитися чи пофотографувати розвиток рослинки.

"До того ж вони зможуть його й їсти. Ми будемо пригощати наших захисників вирощеною продукцією. Плануємо вирощувати її екологічно чистою, без додавання хімічних добрив.  У нас ще є пасіка, будемо долучати й туди їх. Спостерігати за роботою бджілок – теж гарна релаксація. До того ж маю ідеї, як лікувати ветеранів на пасіці", - ділиться планами Тетяна Кухар.

Нагадаємо, в Україні з’явиться сучасний реабілітаційний центр для військових.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme