ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Прозорий офіс" у Вінниці відзначив перший ювілей (ФОТО)

Учора, 10 жовтня, минуло 10 років з того часу, як у Вінниці розпочав роботу Центр надання адміністративних послуг "Прозорий офіс"

Depo.
11 жовтня 2018 10:47
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Тоді це був перший в Україні центр, який працював за принципом "єдиного вікна" і став зразком для наслідування багатьох українських міст. Нині мережа Вінницьких ЦНАПів є однією з найпотужніших в Україні і щоденно обслуговує понад 3,5 тисячі клієнтів, надаючи близько 600 адміністративних та інших видів послуг.

Центр адміністративних послуг "Прозорий офіс" Вінницької міської ради було створено за ініціативи тодішнього міського голови міста Вінниці Володимира Гройсмана. Центральне відділення ЦНАПу розпочало роботу восени 2008 року. Завдяки діяльності Прозорого офісу був виключений особистий контакт клієнта з адміністративним органом, який офіційно був наділений повноваженнями щодо прийняття рішення з питань, що були предметом звернення. Таким чином були створені умови з протидії корупції і зловживань.

На початку роботи у Прозорому офісі була реалізована низка принципово нових на той момент ідей: організаційна єдність роботи усіх органів, максимальне використання інформаційних технологій в роботі – система електронної черги, формування електронних баз даних, дистанційний доступ до інформації тощо. Створений ЦНАП був прозорим в прямому та переносному сенсі цих слів, оскільки максимально усував будь-які бар'єри у взаємодії громадян і представників влади. На початку своєї роботи офіс працював на площі 212 кв.м на першому поверсі адміністративної будівлі на вул. Соборній, 59 і щоденно обслуговував 800 громадян.

"Ідея Прозорого офісу, створена і впроваджена у Вінниці, з часом стала зразком для наслідування багатьох українських міст і без перебільшень – національним стандартом. Ухвалене у 2012 році законодавство про адміністративні послуги значним чином базувалось і враховувало успішний досвід та принципи роботи вінницького Прозорого офісу. В тому ж 2012 році було відкрито три територіальні відділення ЦНАПу – "Вишенька", "Старе місто" та "Замостя", діяльність яких була покликана максимально наблизити послуги до кінцевого споживача. Також у територіальних ЦНАПах розпочали прийом фахівці департаменту соціальної політики міської ради, надаючи вінничанам максимально широкий спектр послуг у сфері соціального забезпечення та соціального захисту", – розповіла директор департаменту адміністративних послуг Ірина Копчук.

Мережа Вінницьких ЦНАПів є однією з найпотужніших в Україні і щоденно обслуговує понад 3,5 тис. клієнтів, надаючи близько 600 адміністративних та інших видів послуг. Через Прозорий офіс послуги надаються як органами місцевого самоврядування, органами державної влади, так і залученими підприємствами, установами і організаціями. Найбільш популярні і затребувані – адміністративні та дозвільні процедури, реєстрація місця проживання, послуги з реєстрації бізнесу, нерухомого майна, різноманітні інформаційні та консультаційні послуги. В територіальних відділеннях центру можна отримати послуги з реєстрації транспортних засобів та видачі посвідчень водія, оформлення паспорту громадянина України та для виїзду за кордон, реєстрації шлюбу, вирішити питання соціального характеру та пенсійного забезпечення, оформити житлові субсидії.

Нині загальна площа Центру складає понад 5,2 тис. кв.м,в центрі є 230 робочих місць, обладнаних сучасною технікою, та 6 віддалених робочих місць адміністраторів в облаштованих за стандартами Прозорого офісу пунктах обслуговування мешканців ЖЕКами міста. Для клієнтів Центру створені зручні умови, для дітей в кожному офісі працюють дитячі кімнати.

За 10 років ЦНАП "Прозорий офіс" прийняв понад 4,5 млн відвідувачів. Велика увага приділяється зворотному зв'язку з клієнтами – отримувачами послуг. Рівень задоволеності споживачів послуг оцінюється за допомогою електронної системи оцінки якості наданих послуг в Центрі - "кнопки задоволеності" клієнтів. Загальна оцінка – 2,99 бали з 3 можливих.

На веб-ресурсі "Персональний кабінет" створена можливість в режимі он-лайн отримати 25 адміністративних послуг, які надають виконавчі органи. Увесь перелік послуг є у персональному кабінеті на сайті міської ради. З 2017 року в Центрі адміністративних послуг "Прозорий офіс" ("Замостя") запроваджено оформлення і видача паспортів громадянина України у формі ID-картки та для виїзду за кордон. Впроваджено також електронний сервіс для людей з вадами слуху: додаток Connect PRO - розмова перетворюється на текстове повідомлення на смартфоні для людей з порушенням слуху.

Розпочав роботу мобільний адміністратор, що дає можливість отримати послуги маломобільним групам населення вдома. Вхідні групи вінницьких ЦНАПів облаштовані звуковими маячками для більш комфортного пересування людей з вадами зору, приміщення офісів – інформаційними терміналами, пандусами та світловідбивними стрічками.

За підсумками незалежного опитування міст-партнерів канадсько-українського проекту "Партнерство для розвитку міст "ПРОМІС" ЦНАП "Прозорий офіс" Вінницької міської ради посів перше місце серед аналогічних структур (тестувались ЦНАПи 16 міст в 4 областях, в т.ч. обласні центри - Вінниця, Івано-Франківськ, Полтава, Запоріжжя).

Серед найближчих планів – впровадження пакетних послуг "за життєвими обставинами людини", відкриття додаткових віддалених робочих місць адміністраторів, впровадження мобільного кейсу адміністратора для можливості надання найбільш популярних адміністративних послуг безпосередньо за місцем знаходження клієнта, а також створення колл-центру Прозорого офісу.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook